back

Кредити для аграріїв Чернігівщини ще доступніші: нові можливості від Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

02 квітня 2024

Мова про фермерів, які обробляють до 500 гектарів угідь (малі та середні агровиробники). Отримати кредит для провадження сільськогосподарської діяльності для них тепер простіше, оскільки Фонд (запрацював в січні цього року) гарантує перед банками покриття до 50% зобов’язань позичальника. Аграрії ж можуть отримати:

 

 • інвестиційні кредити на термін до 7 років;

 • кредити для купівлі землі до 10 років;

 • обігові кошти на строк до 3 років.

Максимальна сума кредиту на одного позичальника – 30 мільйонів гривень.

 

Наразі звернутися за кредитом у межах цієї ініціативи фермери регіону можуть до «Ощадбанку», «Укргазбанку» та «ПроКредит Банку».

 

Кредитування для малих та середніх аграріїв Чернігівщини сьогодні на зустрічі в обласному центрі.

 

Серед присутніх – представники профільного Департаменту ОДА, Фонду, фінансових установ та банків, фермери.

 

«Ініціатива від Фонду – це потужний інструмент для аграріїв Чернігівщини, яким точно варто скористатися. Ми розуміємо, що не завжди кредитні портфелі охоплюють потреби малого бізнесу. Якщо підприємство не має застави чи кредитної історії – отримати гроші на подальший розвиток важко. Тому такий проєкт допоможе аграріям залишатися в регіоні та продовжити працювати, незважаючи на труднощі у зв’язку з повномасштабним вторгненням та забрудненістю земель вибухонебезпечними предметами. А це – добробут мешканців», – зауважив Костянтин Мегем, перший заступник начальника ОВА.

 

За словами Інеси Андрієтті, членкині правління Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, раніше великий пакет документів, довгий термін розгляду заявок і відсутність майна для застави не дозволяли фермеру отримувати кошти на розвиток свого бізнесу. Фонд створений, щоб вирішити цю проблему, а кредити стали доступними і дрібним аграріям. До речі, наразі організація працює і над збільшенням покриття зобов’язань позичальників до 80%.

 

Погоджується зі спікерами і Іван Якуб, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників області, голова фермерського господарства «Соната»:

 

«Ми знаємо, як малому фермеру важко взяти кредит. Ідеш у банк, відразу питають про заставу. А де її взяти? Тепер же отримати гроші стало доступніше, простіше, це реальна допомога аграріям».

 

 

Як працює Фонд та як отримати кредит під його гарантії розповіла Римма Олексенко, експертка з питань доступу до фінансування ТОВ «Агріаналітика».

«Організація надає портфельні гарантії банкам, що дозволяє останнім знизити вимоги до застави. Фонд наповнюється завдяки кредитам і грантам, що надходять від міжнародних організацій, фондів розвитку та приватних інвесторів», – пояснила спікерка.

 

 

Та додала, що фермер, щоб отримати доступ до гарантій Фонду, має не тільки  володіти до 500 гектарів землі. Ще:

 • балансова вартість активів має не перевищувати 20 мільйонів євро;

 • чистий дохід – не більше 40 мільйонів євро;

 • кількість працівників – до 250 осіб;

 • потрібно бути зареєстрованим в Державному аграрному реєстрі;

 • займатися підприємництвом більше 1 року чи надати якісний бізнес-план;

 • відповідати соціальним і екологічним умовам;

 • не перебувати в процесі банкрутства та не мати заборгованості перед державою.

 

За отримані кредитні кошти аграрій може придбати землі, техніку, обладнання для сільгоспвиробництва тощо.

 

«Для отримання кредиту потрібно звернутися до відділення банку-партнера, та надати всі необхідні документи. Банк опрацьовує їх на відповідність критеріям Фонду, та, у разі їх підтвердження, оформить кредит під гарантії Фонду», – наголосила  Римма Олексенко.

 

Також агровиробники мають можливість отримати вигідніші умови кредитування, поєднавши дві програми: часткове гарантування за кредитами та часткову компенсацію процентів у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».

 

Втім, аграрій не зможе скористатися гарантіями Фонду, якщо:

 

 • є одночасно учасником чи кінцевим бенефіціаром інших українських юридичних осіб, що провадять діяльність у галузі сільського господарства;

 • пов’язані з виробником особи володіють землею, площа якої сумарно з площею виробника, перевищує 500 га.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Департаменту агропромислового розвитку ОДА за тел. (0462) 77-44-88.

 

Додатково: Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є небанківською фінансовою установою, засновником якої є Кабінет Міністрів України. Над створенням та запуском Фонду працювали Європейський Союз, Міністерство аграрної політики та продовольства України та Світовий банк.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

вапр
ууц
цуе
еку
паврва