09 вересня 2016
На підставі Указу Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» створена Державна реєстраційна служба України.
Указом Президента України № 401/2011 від 6 квітня 2011 року затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України. Відповідно до цього Положення Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади.
Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, основним завданням якого є: реалізація державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності, а також внесення на розгляд Міністра юстиції України пропозицій щодо формування державної політики у зазначених сферах.
Тобто на новостворену службу покладено частину повноважень, які раніше здійснювались Міністерством юстиції України. Однак, незважаючи на це до Міністерства юстиції України продовжують надходити численні звернення громадян та юридичних осіб щодо надання роз’яснень з питань, що належать до компетенції Укрдержреєстру.
Відповідно до п. 28 ч. 3 Положення про Державну реєстраційну службу України, Укрдержреєстр, який знаходиться за адресою: 02002, м. Київ, вул. Марини Раскової, 15, організовує розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, а також підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укрдержреєстру.
За інформацією Корюківського районного управління юстиції
Про районну професійну
комісію з питань створення
фермерських господарств
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про фермерське господарство», п. 2.1. Положення про порядок проведення професійного відбору з питань створення фермерських господарств, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства праці та соціальної політики України від 17 грудня 2003 року «Про затвердження Положення про порядок проведення професійного відбору з питань створення фермерських господарств», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2004 року за № 118/8717, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
1. Створити районну професійну комісію з питань створення фермерських господарств згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про районну професійну комісію з питань створення фермерських господарств (додається).
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології.
Голова
районної ради |
М.І.Баклажко |
Про символіку
Корюківського району
Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2000 року № 694/2000 «Про впорядкування геральдичної справи в Україні», «Методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні і муніципальні символи)», враховуючи пропозиції Українського Геральдичного Товариства, історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції району; результати проведеного конкурсу, пропозиції конкурсної комісії з підготовки та проведення конкурсу на кращі ескізи герба та прапора Корюківського району, рекомендації постійних комісій районної ради, керуючись статтею 22, пунктом 14 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:
1. Затвердити та ввести в дію символіку Корюківського району:
1.1. Герб Корюківського району (Великий та Малий) (додаток 1);
1.2. Прапор Корюківського району (додаток 2).
2. Затвердити Положення «Про зміст, опис та порядок використання Герба та Прапора Корюківського району» (додаток 3).
3. Доручити районній державній адміністрації:
3.1. Виготовити оригінали Герба та Прапора району, які відповідно до затвердженого Положення «Про зміст, опис та порядок використання Герба та Прапора Корюківського району» зберігати у голови Корюківської районної ради.
3.2. Встановити зображення Герба району на головному фасаді адміністративного будинку Корюківської районної ради, у залі сесійних засідань та протягом 2011-2014 років на межах сполучень Корюківського району з іншими районами Чернігівської області.
3.3. Забезпечити роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації про значення символіки району, проведення в навчальних закладах занять по ознайомленню з історією та символікою Корюківського району.
3.4. Впровадити символіку в життя району згідно з Положенням «Про зміст, опис та порядок використання Герба та Прапора Корюківського району».
3.5. Передбачити в районному бюджеті видатки на виконання даного рішення.
4. Районній газеті «Маяк» опублікувати рішення, графічне зображення Герба, Прапора району, «Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району» для широкого ознайомлення громадськості.
5. Вважати, що Герб, Прапор Корюківського району є символами територіальних громад району і до їх зображення слід ставитись з пошаною.
6. Звернутись до Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України щодо включення символіки Корюківського району до Державного геральдичного реєстру України.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики.
Голова
районної ради |
М.І.Баклажко |
ДОДАТОК 3 до рішення восьмої сесії районної ради від серпня 2011 року «Про символіку Корюківського району» |
Відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Корюківської районної ради від серпня 2011 року «Про символіку Корюківського району», зазначена в даному Положенні символіка встановлюється з урахуванням історичних, культурних, соціально-економічних та інших особливостей і традицій територіальної громади району. Символіка району включає в себе Великий та Малий герби, Прапор, які є обов’язковими атрибутами Корюківського району.
Це Положення визначає зміст і опис символіки Корюківського району, встановлює порядок їх використання та згідно з пунктом 14 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджується виключно на пленарному засіданні районної ради і може бути переглянуто, змінено лише двома третинами депутатів від загальної чисельності ради.
1.1. Герб Корюківського району являє собою геральдичний скошений зліва щит (закруглений знизу квадрат, розділений на дві частини). У верхньому пурпуровому полі зображено козацькі клейноди: три перехрещені золоті гетьманські булави у формі зірки руків’ями вниз, у нижньому зеленому полі стоїть на одній нозі срібний лелека з червоними дзьобом і ногами та чорним оперенням на крилах і хвості.
1.2.Великий Герб Корюківського району: щит з гербом району охоплює вінок із зелених гілок дуба з плодами, золотих пшеничних колосків та червоного кетяга калини, перевитий синьою стрічкою з золотим написом «КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОН»; щит увінчано золотою районною короною.
У верхній половині Герба на пурпуровому забарвленні розміщені гетьманські булави, що підкреслюють козацькі традиції району. (Корюківщина в різний час була ранговим поселенням трьох визначних діячів української історії, відомих гетьманів України — І.Самойловича, І.Мазепи, П.Полуботка). Золотий колір булави — символ слави і багатства, що уособлює славні сторінки історії району, надії на велич і процвітання в майбутньому.
Нижня половина Герба має яскраве зелене забарвлення, що символізує життя, багатство природи, врожай і статок, а білий лелека на зеленому фоні, як символ пильності ( Корюківський район прикордонний), оберіг свого роду, символ любові до рідної землі, продовження роду та оновлення буття, воскресіння природи і всього живого (Корюківський район постраждав у наслідок аварії на ЧАЕС).
У Великому Гербі пшеничні колоски означають розвинуте сільське господарство, зелене дубове листя з його плодами — місцеві ліси, характерне для району розвинуте лісове господарство, виробництво шпалер та переробку деревини.
Кетяг червоної калини символізує героїзм, мужність та патріотичне минуле жителів району у роки Великої Вітчизняної війни і нагадує про Корюківську трагедію. Оповита навколо вінка стрічка блакитного кольору з написом золотистими літерами «Корюківський район» відтворює барви Державного Прапора України.
Щит увінчує стилізована золота районна корона, що вказує на приналежність герба саме району (зубці корони вирішені у формі листків дерев). Таким чином, символи району відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.
Малий Герб являє собою гербовий щит Корюківського району без супровідного орнаменту-обрамлення.
1.3.Прапор Корюківського району — прямокутне полотнище яскравого зеленого кольору зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, від древкового краю якого на відстані 1/6 довжини прапора на білій вертикальній смузі (завширшки в 1/12 довжини полотнища) зображений орнамент із зелених дубових листочків з жовтими жолудями. Зворотна сторона полотнища ідентична.
2.1.Герб та Прапор, як складові частини районної символіки, визначають атрибути ознак влади територіальної районної громади. Їх оригінали виготовляються у відповідності з описом, викладеним у цьому Положенні в єдиному примірнику. Вони урочисто вручаються в залі сесійних засідань ради обраному голові Корюківської районної ради двома найстаршими за віком депутатами (чоловіком та жінкою). Виготовлені, відповідно до цього Положення, оригінали Герба та Прапора зберігаються у голови районної ради на час виконання ним покладених законом обов’язків і, як ознаки влади територіальної громади, передаються лише новому голові районної ради після закінчення виконання повноважень попереднім головою ради. Оригінали зображення районної символіки фіксуються на електронних носіях, які зберігаються в організаційно-контрольному відділі районної ради.
Герб може використовуватися у різних випадках або тільки у щиті , або також з територіальною короною та стрічкою з назвою району. Великий Герб застосовується перш за все районною радою, районною державною адміністрацією на різних бланках, грамотах, урочистих листах, на в’їзних знаках, сувенірних значках, найвищими посадовими особами району, а також в інших випадках — з дозволу районної ради.
2.2.Герб обов’язково встановлюється (розміщається):
- у кабінеті голови районної ради;
- у кабінеті голови районної державної адміністрації;
- у залі засідань районної ради;
- на головному фасаді будинку районної ради;
- на першій сторінці перед назвою районної газети;
- у місцях проведення офіційних заходів та урочистостей, які проводять районні органи влади;
- на кордонах сполучень Корюківського району з іншими районами Чернігівської області.
Герб може встановлюватись (розміщатись):
- у приміщеннях районної ради, районної державної адміністрації, сільських і селищних рад;
- у залі урочистих подій РАГСу, у кімнатах-приймальнях громадян районних державних органів та їх соціальних служб, громадських приймальнях депутатів районної ради та приміщеннях органів самоорганізації населення;
- на нагородних документах районної ради і районної державної адміністрації, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах районної влади.
Зображення Герба може використовуватися:
- при виготовленні буклетів, значків, вимпелів, сувенірів з елементами символіки;
- підприємствами району для реклами своїх товарів і послуг в комерційних інтересах, на важливих документах (угодах і т.п.), у якості елемента штампу і печатки тільки з дозволу районної ради.
2.3.Прапор обов’язково встановлюється:
- у кабінеті голови районної ради;
- у кабінеті голови районної державної адміністрації;
- у залі засідань під час проведення сесій районної ради;
- на вході до адміністративного будинку районної ради;
- у місцях проведення офіційних заходів та урочистостей, які проводять районні органи влади.
Прапор може встановлюватися:
- на будинках сільських, селищних рад під час урочистих церемоній та свят;
- у приміщеннях районної ради та районної державної адміністрації;
- на будинках району поруч із державним прапором із лівого геральдичного боку або нижче державного прапора в дні державних свят.
Зображення Прапора може використовуватися:
- на грамотах, вітальних листках, важливих документах (угодах і т.п.) органів влади району;
- з комерційною метою (тільки з дозволу районної ради).
Прапор району при одночасному підняті з державним прапором України не повинен перевершувати його за параметрами.
На знак всенародного трауру до Прапора Корюківського району та його дублікатів кріпиться чорна стрічка.
2.4.Репродукування та тиражування символів здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого графічного, а також об’ємного зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.
2.5.Використання символів Корюківського району з комерційною метою можливе тільки з дозволу районної ради.
Дозвіл на використання зображення символів району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому вони фігурують. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, районна рада має право розірвати угоду з фірмою-виробником.
Дія цього пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні сили України, юридичні та фізичні особи, які використовують символи, з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної свідомості громадян України.
2.6. Використання зображення Герба та Прапора здійснюється за умови отримання дозволу, який видається на пленарному засіданні сесії районної ради. Дозвіл або письмова відмова з визначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу — 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період. У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета зображення Герба. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов’язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі визначеному відповідною місцевою радою. Попереднє вивчення матеріалів для надання дозволу на використання символіки району здійснює президія районної ради та подає свої рекомендації на сесію районної ради.
2.7. Виключні права на використання Герба та Прапора мають районна рада та районна державна адміністрація.
2.8. Відповідальність за спотворення зображення Герба та Прапора (порушення пропорції, композиції) в адміністративному порядку несе та сторона, з чиєї провини допущені спотворення при виконанні чи тиражуванні зображення Герба та Прапора, дозволені розділом І даного положення.
2.9. Контроль за додержанням порядку використання символіки Корюківського району, встановленого цим Положенням, здійснюється головою районної ради, головою районної державної адміністрації та сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації райдержадміністрації.
Керуюча справами
виконавчого апарату районної ради |
В.А.Погребна |
Про погодження місця встановлення
меморіального комплексу вшанування
пам’яті жертв населених пунктів України
Відповідно Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів, затвердженим наказом Державного комітету з будівництва та архітектури, Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004 № 23/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 15.12.2004 за № 1588/10187, враховуючи звернення районної державної адміністрації, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:
Погодити спорудження меморіального комплексу вшанування пам’яті жертв населених пунктів України, знищених гітлерівськими окупантами в зеленій зоні лісопаркової частини урочища «Гай» Брецького лісництва, відповідно генерального плану населеного пункту м. Корюківки.
Голова
районної ради |
М.І.Баклажко |