back

Відбувся V обласний фольклорний фестиваль-конкурс ім. Василя Полевика

25 червня 2013


Вже п'ятий рік поспіль на батьківщині Василя Полевика проходить фольклорний фестиваль-конкурс. У Щорський район приїздять позмагатися народні таланти Чернігівщини.

Невтомного збирача фольклору тут шанують і славлять. Усе життя Василя Полевика було пов'язано з музикою та піснею. Василь Іванович записав близько чотирьох з половиною тисяч народних пісень. Під його опікою на Чернігівщині діяли близько 500 співочих колективів, більшість із них співають й досі.

Традиційно на свято Трійці фольклорний фестиваль імені Василя Полевика розпочався у Щорському будинку культури.

23 червня тут пройшли конкурсні прослуховування. Із піснями та музиками виступали народні таланти. Змагалися не лише дорослі, а також і дитячі колективи. На сцені співали та веселились, демонстрували й весільні обрядові дійства.

Учасників та гостей конкурсу привітали голова Щорської райдержадміністрації Олександр Грабовський та автор проекту, директор обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв Леонід Смоляк.

У своєму вітальному слові Леонід Смоляк зазначив про рекордну участь колективів у цьогорічному фестивалі, а це 29 колективів (майже 400 учасників), серед яких п'ять дитячих.

Виступи цих колективів оцінювало журі на чолі з директором музичного училища імені Л.Ревуцького, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Суховерським.

Дипломами ІІ ступеню були оцінені й 2 колективи з Корюківського району: фольклорний колектив Наумівського будинку народних традицій і дозвілля «Живиця» (у номінації «фольклорний спів») та фольклорний колектив Перелюбського сільського будинку культури (у номінації «автентичний спів»).

Вшанування пам'яті Василя Полевика стало традицією фестивалю. На площі біля районного будинку культури відбулася урочиста церемонія покладання квітів до меморіальної дошки, що була встановлена та символічно відкрита у 2009 році під час проведення І обласного фольклорного фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика.

На церемонії були присутні представники офіційної делегації, рідні, друзі, колеги Василя Івановича, учасники фестивалю та громадськість. Під час церемонії прозвучали улюблені українські народні пісні Василя Полевика у виконанні зведеного хору під диригуванням художнього керівника Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Продовжилося свято біля чарівної річки Снов у селі Займище, якому вже понад триста років. Тут, в мальовничому селі, писав пісні Василь Іванович. Тож цінують і зберігають його творчість земляки. Розпочалась концертна частина фестивалю у селі Займище виступом духового оркестру обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України - Анатолій Ткачук).

Під час відкриття концертної програми директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко зазначив, що у фольклорних фестивалях є збереження автентичної ідентичності та етнографічної єдності.

Глядачам була подарована велика концертна програма за участю учасників конкурсу та гостей фестивалю, зокрема й академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк) та солістів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергія Сулімовського, В'ячеслава Мацвійка, Марини Бєлобородько, Ольги Печко, Юлії Венської та Юлії Жерневської.

Гарне пластичне виконання «Східного танцю» продемонструвала рідна правнучка Василя Івановича Аня Литовченко.

Була представлена розважально-ігрова програма для дітей від обласного театру ляльок ім. Олександра Довженка, пройшли спортивні змагання, працювала виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Містечко майстрів». Завершилось свято великим феєрверком.



За повідомленням Департаменту культури і туризму,
національностей та релігій
Чернігівської облдержадміністрації

вапр
ууц
цуе
еку
паврва