back

Колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації: надійний захист майна та бізнесу від рейдерів

10 лютого 2020

 

     Зміни, які впроваджуються Міністерством юстиції у сфері державної реєстрації, покликані унеможливити реалізувати схеми, які роками використовували рейдери для присвоєння чужого майна чи бізнесу. 

     Одним із таких дієвих нововведень є Колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Для забезпечення належного сприйняття з’явилася потреба у створенні принципово нового колегіального органу, який би забезпечив належне, якісне та прозоре виконання функцій, які покладенні на Мін’юст у зв’язку з розглядом скарг у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу.

     «Відтепер, процес захисту від протиправних посягань на майно та бізнес став більш прозорим та неупередженим. Кожна скарга на дії державних реєстраторів уважно розглядається, а в результаті – надається виважене рішення на основі законодавчих норм», – зазначила Ірина Свистун, очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Особливості Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації:

•     колегія складається з:  

-    співголів (на сьогодні їх 2) ;

-    секретаря;

-    9 членів;

-    участь також можуть брати представники неурядових організацій, що представляють та захищають інтереси бізнесу в Україні.

•     фіксація засідань  відбувається за допомогою звуко- та відео пристроїв.

•    рішення колегії оперативно опубліковуються на сайті Мін’юсту чи міжрегіональних управлінь юстиції.

 

вапр
ууц
цуе
еку
паврва