back

07 лютого 2017

Основна причина пожеж у зимовий період - недотримання заходів безпеки при експлуатації приладів пічного опалення


В умовах зимового періоду основною причиною виникнення пожеж у приватному житловому секторі громадян області є порушення правил пожежної безпеки при влаштувані та експлуатації приладів пічного опалення.

Детальніше аналізуючи дану причину, слід відмітити, що в основному лихо трапляється через відсутність належної протипожежної відстані від печей або димарів до дерев’яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, випадіння жарин з топкових дверцят на підлогу, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших спалимих речей.

Протягом минулого 2016 року на території Корюківського району через порушення правил пожежної безпеки при влаштувані та експлуатації приладів пічного опалення виникло 3 пожежі, а з початку 2017 року вже виникло 2 пожежі та загинула 1 людина.

Щоб уникнути подібного лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, слід дотримуватися наступних правил безпеки.

По-перше, перевірити відповідність відстані від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 38 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень. Дерев’яна підлога перед топковими дверцятами печі обов’язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місяці.


Начальник Корюківського РС
У ДСНС України у Чернігівські області
підполковник служби цивільного захисту
О.В. Росохач
вапр
ууц
цуе
еку
паврва