back

30 січня 2017

«Пам’ятаймо про Крути!» - в районі пройшли заходи з відзначення 99-ї річниці подвигу Героїв Крут


29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Цього дня у центральній бібліотеці проходили заходи, по відзначенню 99-ї річниці подвигу українських героїв. Історично-літературний журнал «Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить» та презентація виставки «Сила нескорених» ще раз ознайомили користувачів з мужністю української молоді, що підняла на боротьбу наступні покоління. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад усе вони любили свій коханий край», –писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. Трагедія Крут стала вічним символом незламності усіх захисників України.

З метою ознайомлення читачів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя у Білошицькослобідській бібліотеці-філії №38 відбулася історико-патріотична година "Крути – сум і біль, і вічна слава." Активну участь у заході брали читачі-діти: готували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені юним героям. Бібліотекар ознайомила присутніх з матеріалами виставки "Через Крути в майбуття".

У переддень 99-ї річниці славного бою під Крутами до Сядринської бібліотеки-філії №31 завітали учні 5-го класу на історичну годину «Крути – різучий холод правди». Учитель історії, яка була присутня на заході, розповіла про те, що в крутянських подіях брали участь й наші земляки, зокрема Юрій Вороний, родом з Варвинського району. Тоді він був у складі Перев’язувального загону Центральної Ради. Згодом Юрій Юрійович став відомим лікарем. Уперше здійснив операцію з пересадки нирки. Закінчився захід читанням поезії.

У читальній залі Холминської бібліотеки-філії №34 для учнів 8 класу відбувся історико-патріотичний екскурс «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять». Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час екскурсу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Учасники заходу читали патріотичні твори, присвячені крутянським подіям. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

27 січня в районному будинку культури відбувся показ фільму "Імена в мармурі", до Дня памяті Героїв Крут.




За повідомленням центральної районної бібліотеки

вапр
ууц
цуе
еку
паврва