back

30 вересня 2016

Впродовж 2016 року на Чернігівщині виявлено більше 750 крадіжок газу


Зазвичай крадуть газ власники великих домів, ті, кому вже відключено газ через несплату, або підприємці, на потреби свого бизнесу.

С початку року фахівці ПАТ «Чернігівгаз» зафіксували понад 750 порушень, пов`язаних з несанкціонованим споживанням газу, внаслідок чого підприємству було завдано збитків на майже 665 тис грн. З них вже відшкодовано 223,6 тис грн.

Частіше за всіх до незаконних маніпуляцій з газоспоживанням вдаються власники будівель з великою опалювальною площею, ті, кому вже відключено газ за борги, або підприємці. Втім, втручаючись в роботу лічильника або здійснюючи під’єднання в діючий газогін в обхід лічильника, недобросовісні споживачі не лише забезпечують собі проблеми з розрахунками на майбутнє, але й наражають на небезпеку себе і оточуючих.

«Зриваючи пломби або самовільно врізаючись в газопровід, окрім додаткових фінансових витрат, які в десятки разів перевищують легальне споживання, порушники закладають на території своїх обійсть справжню «бомбу уповільненої дії», - розповідає директор з безпеки «Чернігівгазу» Сергій Лещенко. Адже внаслідок непрофесійно виконаних робіт існує реальна загроза витоку газу, що в подальшому може призвести до вибуху і людських жертв.

Систематичні перевірки по виявленню та недопущенню крадіжок газу є одним з найважливіших напрямків роботи газорозподільної компанії. На сьогодні газовики мають в арсеналі сучасні прилади, які в змозі знайти самовільні приєднання.

За фактами втручань фахівці «Чернігівгазу» складають акти про порушення з подальшим механічним від`єднанням газопроводу, за потреби викликаються правоохоронні органи. Далі з порушників стягуються збитки, сума яких розраховується згідно чинного законодавства.

«У нас є декілька законних способів впливу на газових крадіїв. Безумовно, одразу припиняється подача газу. Якщо порушник визнає вину і сплачує компанії заподіяні збитки, ми можемо обійтися і без подання до суду. Якщо ж людина своєї провини не визнає, питання стягнення вирішується в судовому порядку. В окремих випадках, що також залежить від вартості вкраденого газу, споживача може бути притягнуто до кримінальної відповідальності», - повідомив Сергій Лещенко.

На сьогодні по Чернігівській області в судовому провадженні находяться справи по стягненню збитків за несанкціонований відбір газу різними категоріями споживачів на суму понад 5 млн грн.

Довідка:Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів

Нашими споживачами є 349,5 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області. Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів.

Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

За додатковою інформацією звертатися до фахівця із зв`язків з громадськістю та пресою Наталії Свириденко

Тел./факс: +380 462 65 20 07

Моб.: +380 67 244 96 46

E-mail: [email protected]

http://cn.104.ua/

вапр
ууц
цуе
еку
паврва