back

12 квітня 2016

Розвиток місцевої демократії – важлива складова реформи місцевого самоврядування


Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє про оголошення конкурсу “розвиток місцевої демократії – важлива складова реформи місцевого самоврядування” Міжнародного Фонду “Відродження” (МФВ).

Мета конкурсу – посилення спроможності членів територіальних громад міст, сіл та селищ реалізовувати передбачені законодавством України форми безпосереднього народовладдя на місцевому рівні (ОСНи, загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо) як важливої складової децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення та благодійні фонди, які мають:

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;

• щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері розвитку місцевої демократії;

• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, органами самоорганізації населення (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

Перевагою будуть користуватися учасники конкурсу, які вже мають досвід успішного виконання у попередні роки проектів із розвитку місцевої демократії за підтримки МФВ.


Пріоритети конкурсу:

Проектна пропозиція має передбачати підтримку діяльності регіональних/місцевих Ресурсних центрів із питань розвитку місцевої демократії, на базі яких може здійснюватися наступна діяльність (наведений перелік не є вичерпним):

• аналіз стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії в межах обраної для діяльності Ресурсного центру території, в тому числі в контексті проведення децентралізації та реформи місцевого самоврядування, з метою виявлення прогалин у нормативній регламентації місцевої демократії;

• розробка, публічне обговорення та лобіювання проектів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення/створення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії (статути територіальних громад, положення про певні форми місцевої демократії, зміни до них, цільові програми сприяння розвитку громадянського суспільства тощо);

• надання зацікавленим членам територіальних громад, ініціативним групам, інститутам громадянського суспільства правової допомоги, консультативних, інформаційних, методичних, організаційних та інших видів послуг у процесі реалізації ними передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні, в т.ч. при взаємодії із органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, правоохоронними органами, судовими органами тощо;

• допомога із самоорганізацією та залученням до активного громадського життя внутрішньо переміщених осіб відповідних територіальних громад;

• навчання членів територіальних громад використанню інструментів місцевої демократії (зокрема, щодо відстоювання прав на їх застосування), громадського контролю і т.д.;

• сприяння розвитку ОСНів та місцевих ініціатив, особливо на рівні сіл/селищ у контексті проведення адміністративно-територіальної реформи та практичної реалізації положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зокрема у населених пунктах, на території яких не розташовані органи місцевого самоврядування;

• розвиток/запровадження системи інформування, комунікації та поширення кращого досвіду (історій успіху) серед місцевих громад через ЗМІ, Інтернет, нові медіа.

Термін реалізації проекту – 12 місяців. Планований термін початку реалізації проектів –1 липня 2016 р.

Перевага буде надаватися проектним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу.

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо організації роботи ресурсного центру, здійснити ознайомчі візити для обміну досвідом тощо в межах діяльності, здійснюваної безпосередньо МФВ та/або визначеного ним стратегічного партнера. Витрати на участь у таких заходах в проектні пропозиції учасникам конкурсу закладати не треба.

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Перевага надаватиметься проектам які передбачають:

- розвиток місцевої демократії на території сіл, селищ та малих міст;

- здійснення діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ОСНами (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України);

- широке використання новітніх медіа;

- залучення додаткового фінансування з інших джерел на реалізацію заходів, передбачених стратегію розвитку Ресурсного центру на 2016-2017 р.

Загальний бюджет конкурсу – 3 000 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 380 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 280 000 – 330 000 гривень).

Останній термін подання проектів – 4 травня 2016 року.

Оголошення результатів – до 20 червня 2016 року.

Реєстраційна картка проектної пропозиції: Аплікаційна форма

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 2,5 Mb.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 27 квітня 2016 р. на електронні адреси [email protected] та [email protected].

Контакти:

Програмна ініціатива “Демократична практика”

Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, [email protected]

Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, [email protected] [email protected]

Додаткова інформація на сайті http://www.irf.ua/

вапр
ууц
цуе
еку
паврва