back

01 березня 2016

Тоді стогнав від болю світ, сьогодні пам’ять загасить не можна:
73-ті роковини Корюківської трагедії


Війна — жорстокий час, де людське життя нічого не варте. І як в будь-якій війні, перш за все, страждає мирне населення.

73 роки тому жителі невеличкого поліського містечка стали жертвами найбільшого за масштабами в Другій світовій війні злочину проти людяності. Майже 7 тисяч мирних корюківчан були безжально закатовані, спалені заживо, знищені жорстокими карателями.

Вікопомна памʼять про страшну трагедію цілого містечка живе в серцях нащадків, і тому підтвердження – щорічні жалобні заходи в Корюківці.

Сьогодні, 1 березня корюківчани відзначили чергові роковини Корюківської трагедії. До заходів біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам долучились керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, міста і району, свідки трагедії, представники Українського інституту національної пам’яті, громадськість.

Під супровід духового оркестру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм учасники мітингу-реквієму поклали квіти до Меморіалу. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан.

До учасників мітингу звернувся голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч. Проводячи історичні паралелі між подіями Другої світової війни та сьогоднішнім днем, очільник області зазначив, що наш святий громадянський обов’язок - берегти сувору правду про жорстоке вбивство мирних людей, не забувати трагічні події воєнних років, шанувати пам’ять загиблих.

До присутніх звернувся народний депутат України Анатолій Євлахов, наголосивши на тому, що памʼять про загиблих у 1943 році мирних корюківчан повинна бути увіковічена в Меморіальному комплексі, а трагедія такого масштабу повинна бути застереженням для прийдешніх поколінь.

Із закликом пам’ятати історію свого народу звернувся до учасників мітингу голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко. Він відмітив, що саме завдяки прагненням і старанням жителів міста, Корюківка, переживши таку страшну трагедію, сьогодні квітне і розвивається.

Перший заступник Корюківського міського голови Леонід Малиш закликав прагнути добра та миру, цінувати рідну Батьківщину. У своєму зверненні Леонід Малиш підкреслив, що Україна була, є і буде суверенною, незалежною та неділимою.

Про трагічні сторінки Другої світової війни нагадав присутнім представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Він зазначив, що довгий час правда про Корюківську трагедію замовчувалася, але зараз про неї говорять на державному та міжнародному рівнях. І заслугою тому є спільна, злагоджена робота інституту національної памʼяті, працівників Корюківського історичного музею, свідків трагедії, небайдужих корюківчан по відновленню історичної справедливості.

Звертаючись від імені ветеранів району, голова районної організації ветеранів України Валентина Погребна наголосила, що пам'ять про жертв трагедії буде вічною в серцях корюківчан.

По закінченню скорботного мітингу керівники області, району та міста, ветерани та свідки трагедії відвідали Корюківський історичний музей, де про історію міста 1-2 та 9 березня 1943 року розповіла присутнім науковий співробітник музею Оксана Толкачова.

На хвилюючі корюківчан запитання щодо подальшої долі Меморіального комплексу памʼяті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами відповіді надав голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.



Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації

вапр
ууц
цуе
еку
паврва