back

"Прозорість і підзвітність": робоча група проаналізувала освоєння державних коштів на будівництво чи реконструкцію укриттів

22 листопада 2024

Використання у 2024 році коштів державної субвенції на облаштування безпечних умов в закладах охорони здоров’я та освіти Чернігівської області проаналізувала сьогодні робоча група «Прозорість і підзвітність».

 

Питання не нове – на попередньому засіданні вже розглядалися питання будівництва протирадіаційного укриття в Тупичівському ліцеї. З метою підвищення контролю за ефективним використанням державних коштів та необхідністю їх освоєння до кінця поточного року, робоча група звернула увагу і на будівництво інших об’єктів захисних споруд цивільного захисту, в рамках виділеної субвенції. 

 

 

Зокрема, у Корюківській ЦРЛ триває реконструкція та облаштування протирадіаційного укриття. Вартість проєкту перевищує 23 млн грн. Є співфінансування з громади. За словами гендиректорки медзакладу Наталії Коленченко, всі роботи підрядник має закінчити до кінця грудня цього року. Вже і закуплено обладнання на близько 10 млн грн для влаштування там операційного блоку та палат інтенсивної терапії.

 

У сфері освіти на будівництво чи реконструкцію укриттів семи громадам області було передбачено більш ніж 152 млн грн. З них, станом на 20 листопада, освоєно близько 19%.

 

Як повідомив начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика, роботи тривають у Бахмацькому ліцеї № 1, Корюківському № 2, Сухополов'янському, Талалаївському й Тупичівському. Ступінь виконання робіт — 25–50%. У Добрянському ліцеї роботи майже завершені, до кінця поточного року об’єкт планують ввести в експлуатацію. 

 

На жаль, покращити безпекові умови для навчання дітей завдяки державній підтримці не зможуть два ліцеї у Прилуках, які не проводили тендерні процедури через помилки в проєктно-кошторисній документації.

 

 

«Якість проєктно-кошторисної документації – те, про що ми говоримо постійно. Без належно підготовлених проєктів труднощі виникають на всіх етапах, від будівництва до введення в експлуатацію. Коригування – це втрачений дорогоцінний час. Тобто якісна ПКД – запорука своєчасного виконання всіх робіт і освоєння коштів. Останнє ж – індикатор інституційної спроможності громад, що впливає на виділення наступних субвенцій Чернігівській області, в тому числі й на реалізацію проєктів, пов’язаних зі створенням безпечних умов навчання для наших дітей», – наголосив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, голова робочої групи.

 

Зі свого боку, заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк, зважаючи на проблеми якості вже наявної ПКД, запропонувала розглянути можливість звернутися до Гільдії проєктувальників у будівництві. Адже якісна ПКД  це також і показник фаховості проєктантів.

 

Не на останньому місці й відповідальність підрядників, які мають вчасно виконувати свої зобов’язання і в повному об’ємі, згідно з укладеними договорами. У протилежному випадку мають бути застосовані штрафні санкції.

 

Костянтин Мегем закликав громади пришвидшитися з реалізацією проєктів, адже державна субвенція – не перехідна. Замовникам же робіт порадив звернути увагу на ціни в кошторисних документах  – деякі позиції викликають питання. Тому поки є час, слід переглянути й скоригувати, аби потім питань не виникало і у контролюючих / перевіряючих органів, і у громадськості.

 

Серед інших розглянутих питань – президент Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко акцентував на проведенні закупівель медичного обладнання вітчизняного виробництва. Це не тільки зекономить кошти на подальшому обслуговуванні обладнання, а й підтримає українського виробника в межах програми «Зроблено в Україні».

 

Нагадаємо, надсилати повідомлення про корупційні чи пов’язані з корупцією випадки можна на електронну пошту  [email protected]. Такі повідомлення обов’язково будуть розглянуті членами робочої групи «Прозорість і підзвітність».

 

 

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адмініст
рації

вапр
ууц
цуе
еку
паврва