back

Проблем зі стартом подачі тепла в регіони немає: На часі - альтернативна енергетика

08 листопада 2024

 

У всіх громадах Чернігівської області на об’єктах житлового фонду та соціальної сфери розпочато опалювальний період. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

 

«Глобальні проблеми зі стартом подачі тепла в регіоні відсутні. Всі служби ефективно підготувалися до початку опалювального сезону, – зазначив В’ячеслав Чаус. – На сьогодні розуміємо всі ризики і виклики, пов’язані з війною. Тому протягом року і бізнес, і комунальне господарство, і органи влади активно працювали над забезпеченням об’єктів додатковими джерелами резервного живлення. Наразі 630 генераторів – у теплопостачальних та підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Ще понад півтори тисячі мають заклади освіти та охорони здоров’я».

 

Крім того, в області реалізується кілька проєктів зі встановлення когенераційних установок, які дозволять у разі критичної ситуації забезпечити резервне опалення закладів охорони здоров’я, соціального захисту та освіти.

 

Якщо говорити про альтернативну енергетику, то наявними потужностями можна забезпечити понад 20% потреб області. Наразі триває нарощування відповідних потужностей. Зокрема, генеруючі установки встановлюють підприємці Чернігівщини. Процес під’єднання – простий, як запевняє голова правління АТ «Чернігівобленерго» Сергій Фелик. Змінам у законодавство посприяв регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Чернігівобленерго, зі свого боку, готове допомагати представникам бізнесу.

 

«До зими ми готові. Моделювали найгірший сценарій – повне знеструмлення. Тому багато чого зроблено для підсилення, зокрема будівництво резервних ліній», – наголосив Сергій Фелик.

 

За словами В’ячеслава Чауса, скористатися програмами підтримки у забезпеченні альтернативними джерелами електроенергії може як бізнес, так і населення. На сьогодні існує кілька державних ініціатив, які стимулюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел через придбання та встановлення гібридних систем електропостачання.

 

Так, громадяни з цією метою можуть отримати безвідсотковий кредит (із компенсацією відсоткової ставки від держави) до 480 тисяч гривень, ОСББ та ЖБК – гранти розміром до 70% вартості обладнання (програма «ГрінДім») чи кредит до 5 млн грн під 7% річних. Для бізнесу передбачена можливість отримання кредиту на суму до 150 млн грн під 5-7-9% річних (на термін до 10 років).

 

Кошти на придбання твердого палива продовжують отримувати жителі прикордонних громад. Заступник голови ОДА Дмитро Синенко зазначив, що така допомога передбачена для всіх мешканців 10-кілометрової зони від кордону з росією. З цим допомагають міжнародні партнери, які працюють і на іншій території області із вразливими категоріями населення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

вапр
ууц
цуе
еку
паврва