07 листопада 2024
В одному з підрозділів, який боронить кордон з росією в Чернігівській області, побувала делегація Федеративної Республіки Німеччина на чолі з міністеркою закордонних справ ФРН Анналеною Бербок. Супроводжував делегацію начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко подякував уряду та народу Німеччини за підтримку і допомогу, яка надається Україні, Держприкордонслужбі зокрема, для стримування російської збройної агресії.
«Вся допомога, яка була надана за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, використовуються нашим підрозділами як на полі бою, так і у повсякденній службовій діяльності, але, на жаль, враховуючи щоденні втрати, потреба в додатковому оснащенні все ще залишається», – наголосив Голова Держприкордонслужби
Начальник Чернігівського прикордонного загону детально ознайомив гостей з поточною обстановкою на ділянці відповідальності. Він розповів про основні виклики, з якими стикаються прикордонники, і презентував технічні засоби, що доз
Окрему увагу приділили засобам повітряної розвідки, які активно використовуються для моніторингу ворожих переміщень і для своєчасного виявлення та ураження потенційних загроз. Начальник прикордонної застави та підрозділ повітряної розвідки продемонстрували можливості застосування ударних БпЛА та мінометів різних калібрів для знищення ворожих цілей.
Зі свого боку, німецькі колеги високо оцінили професіоналізм українських прикордонників, їхній вклад у захист нашої країни та збереження стабільності в регіоні.
Нагадаємо, що попередньо міністерка закордонних справ ФРН обговорила посилення протиповітряної оборони та шляхи захисту енергетичної інфраструктури України з Президентом Володимиром Зеленським.
Читати також: Військова підтримка, інвестиції в українську оборону та захист енергооб’єктів: Президент зустрівся з Анналеною Бербок
Принагідно Анналена Бербок разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Мартіном Єґером та Надзвичайним і Повноважним Послом України у ФРН Олексієм Макеєвим оглянула підвальні приміщення у Ягідному, де під час окупації утримувались понад 350 мирних жителів.
«Атмосферу підвалу у тепер вже колишній школі в Ягідному не можна передати словами. Біль, страх, переживання, надія поруч зі смертю… Це можна лише відчути, побувавши там. І це не фейк, як продовжує стверджувати російська пропаганда», – зауважив В’ячеслав Чаус.
Серед оглянутих локацій – будівля Чернігівського обласного молодіжного центру, зруйнована ще на початку повномасштабного вторгнення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням Державної прикордонної служби України