back

Онлайн-опитування стосовно доступності публічних послуг у сфері соціального захисту населення

15 травня 2024

 

Національна соціальна сервісна служба України відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 №783, як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, аналізує разом з громадськими організаціями рівень доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення об’єктів соціальної інфраструктури, а також вносить центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування пропозицій щодо створення безперешкодного середовища.

 

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, маломобільні групи населення - особи, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі, зокрема особи з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, громадяни похилого віку, особи з дитячими візками.

 

Відповідно до ст. 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю, щоб надати особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв’язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у міських, так і в сільських районах. Ці заходи, які включають виявлення й усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають доступності, повинні поширюватися, зокрема:

  1. на будинки, дороги, транспорт й інші внутрішні та зовнішні об’єкти, зокрема школи, житлові будинки, медичні установи та робочі місця;
  2. на інформаційні, комунікаційні та інші служби, зокрема електронні служби та екстрені служби.

 

Враховуючи викладене вище, з метою вивчення рівня доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення пропонуємо пройти опитування щодо забезпечення безбар’єрного доступу до публічних послуг у сфері соціального захисту населення за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScC2VQ-QmA88LHuS-NLJluQOWUZvhm1VTJN5CGUyBYx-DSF2w/viewform

За інформацією управління соціального захисту населення РВА

вапр
ууц
цуе
еку
паврва