back

Як проходить процес перейменування об'єктів топоніміки в Корюківській громаді

17 березня 2023

 

З початком повномасштабного вторгнення Росії активізувався процес дерусифікації, зокрема перейменування вулиць. Ці заходи спрямовані на зменшення впливу держави-окупанта на історію та культуру нашої держави.

 

Корюківська громада також активно позбавляється від наслідків колоніального минулого, припиняє возвеличення в топонімах російських чи радянських державних та культурних діячів, що ретранслюють російський світогляд або пов’язані з Росією.

 

З цією метою вчора, 16 березня, у Корюківському історичному музеї проводилось засідання комісії міської ради з питань найменування, перейменування, унормування назв географічних об'єктів та об'єктів топоніміки, яка опрацювала пропозиції щодо перейменування об’єктів топоніміки – вулиць населених пунктів Корюківської громади.

 

На засідання комісії були присутні  Іван Ващенко. начальник Корюківської РВА та Вікторія Неруш, начальниця відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування та гуманітарної політики РВА, які брали активну участь в обговоренні запропонованих на розгляд комісії нових назв та вносили власні пропозиції. Всього на обговорення комісії надійшло 184 пропозиції.

 

Результати засідання комісії будуть передані на розгляд та затвердження сесії Корюківської міської ради.

 

Джерело: Корюківський історичний музей

вапр
ууц
цуе
еку
паврва