back

Міжнародний день людей з інвалідністю

03 грудня 2021

  Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем людей із вадами, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. На сьогодні кількість людей з особливими потребами нашої планети становить більше 1 мільярда, або 15 відсотків населення землі.

 

  Менське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області виконує свої статутні завдання на території Менської, Корюківської, Березнянської, Холминської та Сосницької територіальних громад. На сьогодні щомісячні виплати отримують 212 потерпілих на виробництві, з них 58% мають інвалідність внаслідок трудового каліцтва. За 11 місяців 2021 року сума виплаченої страхової виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності становить 6795 тис. гривень. Середня щомісячна страхова виплата складає 2412,61 гривні.

 

  Особливу увагу відділення приділяє відновленню здоров’я та працездатності людей з інвалідністю. До медико-соціальних послуг, які надаються відділенням, входить: лікування потерпілих у стаціонарних медичних закладах, оплата лікування, санаторно-курортне лікування, забезпечення виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками), автомобілями, оплата доглядів  тощо.

  Так, протягом року потерпілий на виробництві, людина з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату І групи, отримав оплату постійного стороннього догляду на 32,5 тис. грн, побутове обслуговування на 14,1 тис. грн, коляску кімнатну на 13,2 тис. грн, санаторно-курортне лікування на 31,8 тис. грн тощо. Нещодавно людина з інвалідністю ІІІ групи отримала послуги протезування на суму 94,5 тис. гривень. Усього за 11 місяців 2021 року в Менському відділенні 19 осіб з інвалідністю отримали медико-соціальні послуги на 830,6 тис. гривень. Увесь перелік медико-соціальних послуг, потреба в яких визначена МСЕК, надається своєчасно та в повному обсязі.

 

  Піклування про людей, які внаслідок нещасного випадку на виробництві стали особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи працівників Менського відділення.

 

  З усіма питаннями щодо соціальних виплат за наслідками виробничої травми просимо звертатись за адресою: м. Мена, вул. Чернігівський шлях, 4/3 та за телефонами: (04644) 2-12-53, 2-24-30.

 

  Бажаємо кожній людині з особливими потребами витримки, мужності, оптимізму, достатку в оселях та віри у світле майбутнє. Дякуємо всім, хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний прояв милосердя, людяності та любові до ближнього.

 

В.о. начальника Менського відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Галина Коваленко 

вапр
ууц
цуе
еку
паврва