back

В Уряді анансували збільшення надбавок і пенсій

07 квітня 2021

 

В уряді анонсували збільшення надбавок і пенсій

  Зокрема, як розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, з квітня почали індексацію виплат для пенсіонерів, які працюють.

  Вона орієнтовно буде проведена для 400-600 тисяч людей. Збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально залежно від страхового стажу та від заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія.

  «З 1 липня будуть збільшені надбавки за понаднормовий стаж, надбавки учасникам війни та особам з інвалідністю внаслідок війни, надбавки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги. Буде підвищено мінімальну пенсію, - додає Денис Шмигаль. - З жовтня встановимо щомісячні доплати до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років».

  Крім того, за словами прем’єра, з грудня відбудеться чергове підвищення мінімальної пенсії, а також збільшення надбавок до виплат окремим категоріям громадян.

  «Ці кроки - важлива частина соціальної політики нашого уряду. При цьому ми розуміємо, що для того, аби українці отримували пенсії у 2-3 рази вище, потрібно змінювати саму систему пенсійного забезпечення. За 30 років в Україні так і не запустили повноцінну накопичувальну пенсію, коли людина протягом трудового життя відкладає кошти на свій особистий пенсійний рахунок. Така система працює в більшості заможних країн, і таку систему ми вже цього року плануємо запустити в Україні», - розповів Денис Шмигаль.

  Уряд пропонує наступну модель:

  - 2% зі сплачених людиною податків йдуть на її особистий пенсійний рахунок;

  - також на цей рахунок потрапляють ще 2% від ЄСВ, який сплачує за людину роботодавець;

  - людина сама зможе обирати пенсійний фонд, який далі буде інвестувати її кошти;

  - інвестиції можуть відбуватися лише у надійні та не ризиковані фінансові інструменти;

  - українці, які виходять на пенсію, зможуть обирати: забрати всі накопичені кошти одразу, отримувати виплати рівними частинами та навіть залишити частину своїх виплат у спадок;

  - накопичувальна пенсійна система в жодному разі не скасовує солідарну, а буде додатковими виплатами.

  Наразі Кабінет міністрів працює з експертами та народними депутатами, щоб врахувати всі деталі і сформувати найкращу модель запуску накопичувальної пенсійної системи.

  «Дійсно, її впровадження займе не один рік. Але відкладати її далі – це просто злочин проти людей та економіки країни», - вважає Денис Шмигаль.

вапр
ууц
цуе
еку
паврва