back

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко ініціює проект, який дозволить мешканцям області економити до 40% на платіжках за газ

20 листопада 2020

 

Очільниця Чернігівщини організувала зустріч із керівництвом газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Щоб платити за газ менше майже наполовину, треба лише укласти договір на постачання з цією державною компанією і відмовитись від послуг приватного облгазу.

— За рівнем життя Чернігівщина зараз посідає останні місця в Україні. Я буду виправляти цю ситуацію роботою у двох напрямках: сприянням зростанню зарплат в області, а також коригуванням цін до справедливого рівня. Саме в цьому контексті слід сприймати мою ініціативу щодо зниження газових тарифів для сімей Чернігівщини, — заявила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Під час спільної зустрічі керівництва «Нафтогаз України» та представників громад Прилуччини було напрацьовано «дорожню карту» співпраці та механізм укладення договорів для побутових споживачів.

Комунальні платежі є однією з найвагоміших статей витрат кожного домогосподарства Чернігівщини. Однією зі складових є плата за газ. В області газифіковано 658 населених пунктів із 1510. Природним газом користуються понад 357 тисяч сімей із 430 тисяч домогосподарств області, тобто 83%.

У середньому за рік одна родина на Чернігівщині сплачує до 700 гривень за газ, якщо постачальник — ТОВ «Чернігівгаз Збут».

— Ми пропонуємо можливість зменшити цю суму до 40 відсотків. Якщо домогосподарство укладе угоду на отримування природного газу, наприклад, із ТОВ «ГК «Нафтогаз України», ціна якого у листопаді становить 6,33 грн за 1 м3, населення області зможе зекономити на витратах за газ, — розповів Максим Рабінович, директор ТОВ «ГК «Нафтогаз України».

Зараз ціни на блакитне паливо для населення встановлюють постачальні компанії. У листопаді ціни газу у різних постачальників відрізняються майже на 3 гривні за кубометр.

— Тому ми звертаємо увагу населення, ви можете вивчити всі можливі пропозиції від газопостачальних компаній та обрати ту, яка пропонує найбільш привабливі умови, — зазначила голова Чернігівської ОДА.

Також вона звернулася до керівників громад та міських голів регіону, щоб вони вивчили наявні на ринку пропозиції постачальників послуг та обрали найбільш вигідні пропозиції.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року держава більше не регулює ціни на газ, єдиної ціни на газ також немає. Постачальники можуть продавати газ по всій Україні. Споживачі можуть обрати найдешевшу пропозицію чи ту, яка найбільш комфортна в умовах платежів.

— Конкурентний ринок завжди стимулює до того, що покращується якість послуг і збалансовується ціна. І від цього виграє споживач. Можливість вибору я завжди оцінюю позитивно, — зазначила Анна Коваленко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

вапр
ууц
цуе
еку
паврва