16 серпня 20162017 рік
Нові відзнаки талантів Корюківщини на VІІ обласному фестивалі фольклорної пісні імені Василя Полевика


Ось уже всьоме, у День Святої Трійці, який цього року припав на 4 червня, гостинний Сновський край приймає учасників та гостей обласного фольклорного фестивалю-конкурсу, який носить ім’я нашого знаного митця.

В урочистих заходах прийняли участь керівний склад громади на чолі з міським головою Олександром Медведьовим, голова райдержадміністрації Валерій Радібеда та голова районної ради Ніна Кухаренко. До Сновщини завітав голова обласної ради Ігор Вдовенко, який разом із директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександром Левочком взяв участь в урочистому відкритті та підведенні підсумків фольклорного фестивалю-конкурсу.

Протягом цілого дня 30 творчих колективів різного віку з усіх куточків Чернігівщини, яких об’єднує спільне захоплення українською народною піснею та багатими фольклорними традиціями рідного краю, демонстрували свої музичні виступи на сцені Сновського будинку культури.

Корюківський район представляли 4 колективи: ансамбль народних інструментів «Карапет» Холминського міського будинку культури (керівник - Олександр Клименко), дитячий фольклорний колектив «Вербиченька» Холминського міського будинку культури (керівник - Тетяна Головій), дорослий фольклорний колектив «Спадщина» Холминського міського будинку культури (керівник - Тетяна Головій), фольклорний гурт «Живиця» Наумівської бібліотеки-філії (керівник Ольга Лантух).

Урочиста церемонія відкриття, підбиття підсумків фестивалю-конкурсу та нагородження переможців відбулася на берегах прекрасного тихоплинного Снову в селі Займище. Зі словами привітання з нагоди Дня Святої Трійці, яке в останні роки нерозривно пов’язане із проведенням обласного фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика, звернувся голова обласної ради Ігор Вдовенко. Він зазначив, що, з метою відзначення найбільш активних збирачів та знавців фольклору, депутатським корпусом Чернігівської обласної ради було прийняте рішення «Про обласну Премію імені Василя Полевика».

За результатами конкурсу поважне журі оголосило переможців. Серед них і наші учасники, які вкотре довели високий рівень підготовки та професійність. В номінації

- інструментальний жанр (ансамблі народних музик) - ансамбль народних інструментів «Карапет» – І місце;

- пісенний жанр (автентичні, обрядові фольклорні дитячі колективи) - дитячий фольклорний колектив «Вербиченька» з обрядовою веснянкою «Огірочки», русальною піснею «Рано-рано», обжинковою «Женчики» – І місце;

- пісенний жанр (автентичні, обрядові фольклорні колективи) - дорослий фольклорний колектив «Спадщина» з фольклорними піснями «Що у полі корито» та «Чогось мені дивно» – ІІ місце;

- фольклорний гурт «Живиця» Наумівської бібліотеки-філії – ІІІ місце.

Переможців цьогорічного фестивалю-конкурсу було відзначено та вручено їм дипломи, а також подарунки від Товариства «Чернігівське земляцтво в м. Києві».

Загалом, програма свята була досить насиченою та різноманітною. Виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва безпрограшні лотереї, виступ Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка, спортивні змагання, і звісно ж концертна програма фестивалю за участю конкурсантів фестивалю.
 • Творчі звіти територіальних громад району (фотозвіти)
  Визначено переможців районного конкурсу
  «Найкращий читач Корюківщини»


  На весняний канікулах в районній дитячій бібліотеці щорічно проходить Тиждень дитячого читання, в рамках якого проводяться розважально-пізнавальні заходи: конкурси, майстер-класи, інтелектуальні ігри, флешмоби з популяризації книги, дитячого читання.

  Особливо популярним серед читачів бібліотеки став літературний конкурс «Найкращий читач Корюківщини», який проводиться в рамках Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія». Цього року за право бути кращими змагалися учні 6-х і 7-х класів міських шкіл: №1, №4, гімназії та Наумівської ЗОШ. Переможця обирали за результатами літературних конкурсів, щоденників читання та представлення своєї улюбленої книги. Найбільше балів набрали Софія Устименко (ЗОШ №4) та Владислава Юркова (ЗОШ №1), які братимуть участь в обласному етапі цього конкурсу.

  Після «літературного багатобор’я» всіх учасників нагородили цінними подарунками та солодощами.  За повідомленням районної дитячої бібліотеки
  Мелодія любові для люблячих сердець


  Вже стало доброю традицією відзначати в Корюківці День закоханих спільно – в затишному залі районного будинку культури.

  Не став виключенням і цей рік. 14 лютого за повної зали глядачів відбувся вечір родинної творчості «Мелодія любові для люблячих сердець», участь у якій взяли чотири талановиті родини: родина Сахут з с.Сахутівка, родина Кир’ян з Корюківки, родини Нагорних і Мартиненків з Наумівки.

  Сім’ї ділились цікавими історіями з життя, історіями про своє кохання, про те, звідки черпають натхнення для творчості.

  Кожну з родин-учасниць програми, безперечно, об’єднує одне – любов до пісні та до мистецтва в цілому. Тому глядачі насолоджувались виступами учасників, а також творчих колективів районного будинку культури. • Переглянути більше фото
  До лікарні з посмішкою


  Кожен з нас, як був маленьким - дуже боявся лікарів та лікарні. Але дитяче поліклінічне відділення Корюківської ЦРЛ, завдяки художникам Корюківської школи мистецтв, просто на очах перетворюється на маленьку казку.

  Розпочалося все зі звичайної пропозиції районного педіатра Любові Товстоног до керівництва школи - намалювати пару веселеньких картинок на стінах, бо після ремонту старі малюнки залишилися під шаром штукатурки та фарби, а діточкам не так лячно чекати на прийом до лікаря. Купили фарби, пензлі. Приступили до створення ескізів. Ось тут і почалося… Бажаючих долучитися до справи виявилося так багато, що й самі не очікували. І лікарі - педіатри, і медичний персонал просто завалили нас своїми ідеями, приносили ескізи. Педагоги – художники виготовили свої. Довго радились. Вирішили.

  І почалася справжня робота – цікава, захоплююча. Долучилися всі бажаючі. Звичайна акція «З теплом дитячих долонь» перетворилась на справжній волонтерський рух. Малювали всі: учні школи мистецтв, випускники школи, а тепер студенти, технічні працівники, сторожі, директор школи мистецтв і начальник відділу культури і туризму.

  Чим більше працювали, тим більше з’являлось бажаючих приєднатися до доброї цікавої справи. Робота ще не закінчена, бо лікарі розпочали вести прийом у відремонтованому приміщенні поліклініки, і малювати виходить лише у вихідні дні. Але ідей ще багато, фарби теж. Педіатри просять «щось цікавеньке…» і в кожному кабінеті. Тому запрошуємо всіх бажаючих долучитися до нашого «художнього» руху. Зробимо разом світ яскравішим та добрішим.


 • Переглянути більше фото  За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації


  Виставка творчих робіт випускниць Корюківської школи мистецтв

  Кожен, хто відвідує Корюківську школу мистецтв знає, що виставки картин учнів школи або її випускників – звичайна справа. Так і цього разу… З 10 лютого розпочала діяти чергова виставка робіт двох колишніх випускників школи (а зараз – студентів ВУЗів) Анастасії Данько та Ганни Сидоренко.

  Роботи дівчат зачаровують своєю простотою і водночас високим професіоналізмом. Не можливо віддати перевагу якійсь одній роботі. Різна тематика, багатожанровість: живопис, графіка, композиція, графічний дизайн. Кожна робота наповнена почуттям любові. І неважливо до кого - до друзів чи близьких людей, до природи чи то навколишнього світу. Вони сяють внутрішньою душевною красою. Розповідають про багатий духовний світ авторів.

  Але у дівчат попереду довгий і яскравий життєвий шлях, який вони будуть проходити, прикладаючи певні зусилля, фантазію. Анастасія – студентка ІІІ курсу Київського індустріального коледжу, факультет «Дизайн», а Ганна навчається в Національній Академії Керівних кадрів Культури і Мистецтв за спеціальністю «Графічний дизайн та реклама». Саме наполеглива праця дівчат, принцип - ніколи не здаватися, не зупинятися на досягнутому, дарує нам справжню красу, створену власними руками. • Переглянути всі роботи  За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації


  День Соборності і Свободи в закладах культури району


  Історія становлення державності завжди складна і заплутана. Кожен народ пройшов довгий шлях з війнами, горем та втратами. Але історія нашого, українського народу, найтяжча і найболючіша, адже збудована вона на крові тих, хто не жалів і не жаліє себе у боротьбі за Соборність України. Отримати Незалежність, як показала наша історія, не досить. Її треба зберегти, розвинути, захистити і - передати нащадкам. І вірити, що країна в надійних руках. Тому в закладах культури Корюківського району пройшли тематичні заходи Дня Соборності України.

  20 січня 2017 року в Корюківському районному будинку культури проведено тематичну концертну програму «Єднаймося, браття, Захід зі Сходом відчуймо себе ми єдиним Народом».

  В сільських клубних закладах району проведено урочисті збори, літературні години, виховні заходи, бесіди, години спілкування, усні журнали та художньо-публіцистичні виставки до Дня Соборності України «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам історію творити». А саме:

  - Виховний захід для учнівської молоді до дня Соборності України «Подія, що пережила час» Холминський МБК:

  - Тематичний вечір до дня Соборності України «Соборна мати –Україно одна на всіх, як оберіг» Жуклянський БК;

  - Бесіда до дня Соборності України «Моя земля – земля моїх батьків» Рибинський БК ;

  - Тематичний вечір до дня Соборності України «Немає кращої землі, ніж наша славна Україна» П,Слобідський СБК;

  - Урочисті збори до дня Соборності України «Україна, в якій ми живемо» Камківський СК;

  - Тематичний вечір до дня Соборності України «Нам берегти тебе соборну і єдину» Б-Слобідський БК;

  - Літературна година до Дня Соборності України «Нам берегти тебе,Соборна! І нам свою історію творить» Тютюнницікий СБК;

  - Година спілкування до Дня Соборності України « Собор свободи нам серце зігріває» Сахутівський СК;

  - Тематичний вечір до Дня Соборності України Соборна мати –Україно одна на всіх, як оберіг» Козилівський БК;

  - Усний журнал до Дня Соборності України «Соборна мати –Україно одна на всіх, як оберіг» Бречський СК;

  - Тематична година до дня Соборності України « Святиться твоє, Україно ім.’я» Шишківський СК;

  - Тематичний вечір до Дня Соборності України «У єднанні наша сила» Прибинський СБК;

  - Усний журнал до Дня Соборності України «Рідну землу, де живем, Україною зовем» Олександрівський СБК;

  - Тематичний вечір до Дня Соборності України «Соборна. Вільна. Самостійна» Сядринський СБК;

  - Тематичний вечір до Дня Соборності України «Україно, свободна державо, сонценосна колиска моя» Забарівський БК;

  - Тематичний вечір до Дня Соборності України «Україна співуча моя» Хотіївський СБК.

  23 січня 2017 року в Корюківському історичному музеї для учнів 8 класу Корюківської гімназії проведено лекцію «Соборність України – як прагнення українців до єдності».

  20 січня в центральній районній бібліотеці для читачів міста проведено історико-літературну композицію «Собор свободи серце зігріва» та оформлено виставку-хроніку «Зустрічала Україна свято волі».

  19 січня в районній дитячій бібліотеці для учнів 8-В класу Корюківської ЗОШ№1 - історико-пізнавальний екскурс «Ми єдині – в цьому сила.

  У сільських бібліотеках-філіях організовано та оформлено книжково-ілюстративні виставки, викладки літератури: «Велична і свята моя рідна Україна», «З вічною думою про єдність на своїй землі».

  22 січня 2017 р. в Наумівській б/ф №16 проведено поетичний альбом «А прапори злоті та сині під пісню дзвонів піднялися».

  В Холминській б/ф №34 відбувся історичний екскурс «Соборність рідної землі – основа нації й народу». Того ж дня і Прибинській б/ф №29 було проведено годину інформації «Соборна, незалежна Україна – наша споконвічна мрія» .

  Сердечно бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України. Нехай Бог оберігає нашу рідну землю і її людей.


  2016 рік

  Запрошуємо корюківчан та гостей міста до спільного відзначення Новорічних свят!


  Районний будинок культури

  16 грудня об 11.00 – Новорічна розважальна програма для дітей дошкільного віку «Казка для усіх, хто вірить у дива»

  21 грудня о 14.00 – Новорічна розважальна програма для учнів загальноосвітніх шкіл міста «В чарівний новорічний час казка ожива для нас»

  28 грудня о 10.00 – свято районної ялинки для дітей кризових категорій та обдарованої учнівської молоді

  31 грудня о 20.00 - Новорічна розважальна програма «Намети Новий рік свято до оселі» та святковий концерт

  3 січня о 12.00 – Новорічний ранок для дітей працівників ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП» (Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім..Т.Г.Шевченка)

  14 січня о 12.00 – лялькова новорічна вистава (ляльки-велетні, м.Красний Лиман)


  Районна дитяча бібліотека

  16 грудня о 10.00 – Свято Миколая «Таємниці Миколаєвої ночі»

  25 грудня об 11.00 – серпантин новорічних розваг «Новий рік дарує казку»

  5 січня о 14.00 – Різдвяні посиденьки «Різдво колядує добром під вікно»


  Корюківська школа мистецтв ім..О.С.Корнієвського

  24 грудня о 15.00 – Новорічне свято для учнів школи мистецтв «Зимові візерунки


  Площа Героїв України (біля головної ялинки міста)

  31 грудня

  18.00 – театралізована дитяча програма

  19.00 – офіційна частина (привітання від керівництва та почесних гостей)

  19.30-22.30 – Новорічна розважальна дискотека  За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації  Вітаємо юні таланти Корюківщини з черговими перемогами


  12 листопада у Чернігівському Філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувся 63-й Всеукраїнський конкурс-фестиваль для дітей та молоді «Осінні «Зоряні мости».

  Із 45 солістів та колективів, які взяли участь у конкурсі-фестивалі, ансамбль скрипалів «Віоліночки» Корюківської школи мистецтв ім. О.С.Корнієвського отримав Гран-прі фестивалю та Сертифікат на 1000 Євро для поїздки в дитячий творчий табір «Вместе» до Болгарії в м. Кітен на 8 днів, де будуть відпочивати та ділитись творчими здобутками.

  Також на цьому фестивалі Корюківську школу мистецтв ім. О.С.Корнієвського достойно представили:

  - Ансамбль духових інструментів (кер. Александр Циганок) – І місце

  - Лесуненко Нікіта (фортепіано, викладач Ірина Мостович) – І місце

  - Борисова Софія (фортепіано, викладач Олена Петрикей) – І місце

  - Кугук Вероніка (скрипка, викладач Олена Мельничук) – ІІ місце.

  За І місце переможці отримали сертифікати на 50 Євро.  За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації  Учні Корюківської школи мистецтв продовжують здобувати перемоги на обласних конкурсах


  Корюківська школа мистецтв ім..О.С.Корнієвського славиться професійністю викладачів та майстерністю учнів. Щороку окремі виконавці та ансамблі виборюють призові місця на обласних конкурсах, чим прославляють рідний край.

  Багатим на перемоги для школи мистецтв став і жовтень.

  У «Гетьманській столиці», в м. Батурин в день народження улюбленого сина останнього Гетьмана України (22 жовтня) відбувся обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців ім. А.К.Розумовського П’ятий – ювілейний фестиваль зібрав у Батуринському палаці юних музикантів з Чернігівської та Сумської областей.

  Свято музики у Батурині, як творчий місточок між Чернігівщиною і Сумщиною. На фестиваль-конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського приїздять не лише учні музичних шкіл Чернігівщини, але й з Глухова та Конотопу Сумської області.

  Андрій Розумовський був останнім власником Батуринського палацу. Не випадково, що саме в цих стінах вже в п’ятий раз провели фестиваль-конкурс його імені. До «Гетьманської столиці» приїхало 42 музично обдаровані дитини.

  Володимир Суховерський, директор Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького: «Надзвичайно тішить те, що п’ятий раз, згідно з умовами конкурсу, діти грають репертуар віденських класиків: Гайдна, Моцарта та Бетховена.

  Практично всі учасники виконували твори мовою оригіналу. Західноєвропейська класика – складне завдання для юних музикантів, але вони з ним впорались, кажуть члени журі. За умовами конкурсу другий обов’язковий твір для виконання — українського композитора.

  З кожним роком якість підготовки учасників зростає. Одним із переможців фестивалю у віковій категорії від 9 до 12 років по класу фортепіано став учень Корюківської школи мистецтв Дем’яненко Антоній (викладач Ірина Мостович), який зайняв ІІІ місце.

  Наступного дня відбувся Сьомий відкритий міський фестиваль-конкурс української патріотичної пісні «Поклик серця» у Чернігівському Міському Палаці культури. Фестиваль-конкурс патріотичної пісні присвячувався 72-й річниці визволення України від нацистських окупантів.

  Захід проводився у трьох номінаціях: солісти-вокалісти; авторська пісня; вокальні ансамблі.

  Участь у фестивалі-конкурсі загалом взяли 110 чоловік, серед яких – учні Корюківської школи мистецтв. Учасники змагались у трьох вікових групах: молодша - до 11 років, середня - від 11 до 16 років, змішана - від 17 років.

  Достойні результати показали корюківчани: Дмитро Нагорний, який зайняв І місце у віковій категорії «до 11 років» та Ольга Деньгуб, яка зайняла І місце у віковій категорії «від 11 до 16 років».

  Вітаємо юні таланти з перемогою!  Урочистості до Дня захисника України


  Иллюстрация

  14 жовтня у фойє районного будинку культури було розміщено тематичну фотовиставку, підготовлену Корюківським історичним музеєм. Виставка присвячена учасникам АТО – вихідцям з Корюківщини, а також землякам, які віддали життя за мир на сході Україні.

  Потім на глядачів чекав святковий концерт, який розпочався урочистостями з привітанням керівниками району та міста, врученням почесних нагород.

  Иллюстрация

  Вітали учасників бойових дій голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, перший заступник міського голови Леонід Малиш, військовий комісар районного військового комісаріату Юрій Бойко, голова ГО «Корюківська спілка воїнів-учасників АТО» Сергій Милейко. Бажали миру, наснаги, віри в краще майбутнє. Військовослужбовцям дякували за витримку, міць і незламність духу.

  Иллюстрация

  Захисників України нагородили почесними грамотами райдержадміністрації, районної та міської рад, вручили нагрудні знаки «Учасник АТО». Загиблих у роки Другої світової війни та в зоні АТО вшанували хвилиною мовчання.

  Урочистості продовжились патріотичними виступами творчих колективів районного будинку культури та Центру дитячої і юнацької творчості.

  Святковий концерт для працівників лісового господарства


  Иллюстрация

  Ліс - це душа всієї планети. Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. 18 вересня в Районному будинку культури відбулася святкова концертна програма під назвою «Господарі лісу». Працівників лісу вітали учасники колективів художньої самодіяльності РБК.

  Задоволені і вдячні залишали залу глядачі після концертної програми

 • Більше фото - за посиланням  Команда працівників культури – друга серед команд бюджетних установ у спортивних змаганнях


  Иллюстрация

  17 вересня на базі Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 відбулась спартакіада працівників бюджетних установ, присвячена Дню фізичної культури та спорту, річницям визволення Корюківщини і Чернігівщини від нацистських окупантів, 75-й річниці початку партизанського руху на Корюківщині, в якій взяли участь команди освітян, медиків та працівників культури.

  Спартакіада розпочалася урочистим привітанням учасників змагань керівником апарату райдержадміністрації Олександром Безніськом.

  Програма змагань складалася з 6 видів спорту: волейбол, шахи, шашки, настільний теніс, стрільба з пневматичної гвинтівки та міні-футбол. Усі учасники, незважаючи на дружнє суперництво, намагалися показати якнайкращі результати. Особливо видовищними були командні види змагань. Перші місця у цих видах розподілилися за сценарієм 2012-2013 рр. Так, вдруге, у змаганнях з міні-футболу та волейболу перемогли освітяни.

  Иллюстрация Иллюстрация

  Не менш запеклою була боротьба в особистих видах. Безумовним лідером у змаганнях з шахів серед чоловіків знову став представник працівників культури Іван Погуляй. Кращою шашкісткою і на цей раз стала представниця охорони здоров’я – Алла Сподорець. Змагання з настільного тенісу виявили лідерів: серед жінок - Ірину Стельмах (культура), серед чоловіків - Романа Лисіка (освіта). З пневматичної гвинтівки, серед чоловіків найвлучніше стріляв Валерій Гурза (культура) – І місце, а серед жінок – Тищенко Тетяна (освіта) - І місце.

  У загальному підсумку команди посіли такі місця: команда працівників охорони здоров’я – ІІІ, команда працівників закладів культури – ІІ, команда працівників закладів освіти – І. Переможці та призери змагань були нагороджені особистими та командними дипломами, кубками та медалями.

  Спартакіада проводилась за ініціативи районної державної адміністрації та за організаційної і фінансової підтримки районних профспілкових комітетів працівників закладів освіти (керівник – Алла Кириченко), працівників охорони здоров’я (керівник – Наталія Колобашкіна), працівників закладів культури (керівник – Світлана Сотник). Організатори змагань – райдержадміністрація та КРО ВФСТ «Колос».  Вшанували ветеранів-визволителів Корюківщини від нацистських окупантів


  Иллюстрация

  Сьогодні в Корюківськму історичному музеї відбулась тепла зустріч з ветеранами Другої світової війни, присвячена черговій річниці вигнання нацистських окупантів з Корюківщини і Чернігівщини та Дню партизанської слави.

  На зустріч були запрошені учасники бойових дій, партизанського руху, жертви нацистських переслідувань, члени районної організації ветеранів України, учні Корюківської гімназії.

  На початку заходу до всіх присутніх звернувся голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, який акцентував увагу на значущості цих переможних днів для самих визволителів та відзначення їх в подальшому – для всіх жителів Сіверського краю.

  Иллюстрация

  «Ми вдячні ветеранам за відвагу та мужність, за подаровану можливість жити вільно на своїй землі», - сказав голова райдержадміністрації. «Пам’ять про подвиг воїнів, які тоді відстоювали свободу і зараз боронять кордони Батьківщини – священна. Слід пам’ятати справжніх патріотів та продовжувати їхню велику справу», - додав Олексій Мірошниченко, звертаючись до школярів.

  Привітала зі знаменною датою ветеранів і голова районної організації ветеранів України Валентина Погребна. З побажаннями міцного здоров’я та довголіття, вона вручила учасникам війни пам’ятні фотоальбоми.

  Далі до уваги присутніх була представлена розповідь наукового співробітника музею Андрія Науменка про ті буремні часи війни та історію визволення, а також – про відомі імена земляків – визволителів.

  Ветерани з радістю відповідали на запитання учнів, а діти, у свою чергу, щиро привітали їх з річницею визволення та на знак подяки вручили квіти. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів.

  Насамкінець, учасники заходу зробили спільне фото на згадку.  У Корюківському історичному музеї квітувала виставка української вишивки


  З 22 по 31 серпня в Корюківському історичному музеї діяла виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Це моя і твоя Україна», присвячена ювілейному Дню народження незалежної України.

  Иллюстрация

  Роботи народних майстрів та умільців Корюківського району Наталії Кукуюк та Івана Приходька вражали відвідувачів бездоганною технікою вишивки, глибоким задумом та змістом малюнків. Тут можна було побачити і рушники, скатертини, вишиванки, серветки, картини і навіть солом’яні картузи та брилі.

  Найкраща країна - моя Україно, держава твоя і моя


  Цілий ряд заходів, присвячених 25-й річниці незалежності України було проведено відділом культури і туризму райдержадміністрації та закладами культури району.

  Так, 19 серпня в центральній районній бібліотеці відбувся День інформації під назвою: «Історія української державності в особах». З 15 серпня по 30 серпня відвідувачі бібліотеки могли ознайомитись з виставкою-закликом «Всім серцем любіть Україну!».

  У дитячій районній бібліотеці проведено парад патріотичних ідей «Я люблю Україну, тому що…» та діяла виставка-хроніка «Миті історії української незалежності» заклик «Всім серцем любіть Україну!».

  Долучились до тематичних заходів і сільські бібліотеки-філії, де було оформлено книжково-ілюстративні виставки, проведено художньо-патріотичні панорами, вечори-зустрічі, літературно-поетичні альбоми.

  Виставкою учнівських художніх робіт та декоративно-прикладного мистецтва «Моя Україна, мов квітка калини, надіє єдина, любов моя!» протягом серпня зустрічала гостей Корюківська школа мистецтв ім..О.С.Корнієвського.

  У всіх територіальних громадах району проведено урочисті збори та святкові концертні програми до Дня Державного Прапора України та 25-ї річниці незалежності України, виставки квітів і плодів та ужиткового мистецтва.

  24 серпня 2016 року, з нагоди 25-ї річниці незалежності України, у православних храмах Корюківщини відбулися молебні за Україну та український народ.  Святкова програма з нагоди Дня незалежності

  О 10 год. в приміщенні Корюківського районного будинку культури відбулися офіційні урочистості. Голова Корюківської РДА Олексій Мірошниченко, заступник голови Корюківської районної ради Віктор Чернуха, міський голова Ігор Матюха привітали містян та гостей зі святами та вручили почесні грамоти.

  Иллюстрация

  Концертна програма, підготовлена творчими колективами районного будинку культури, Наумівського Будинку народних традицій та дозвілля, центру дитячої і юнацької творчості. Своїми виступами порадували глядачів зразковий колектив «Ритм», вокальні народні колективи «Чарівна» та «Лілея», вокальний жіночий колектив «Барви», хор ветеранів, чоловічий ансамбль РБК, фольклорний гурт «Живиця», танцювальний колектив РБК, зразковий ансамбль «Тріумф», танцювальний колектив ЦДЮТ, солісти Катерина Колмик, Оксана Мелашич, Анна Холявко, Аліна Коробко, дует баяністів І.Погуляй та В. Шумський.

  Иллюстрация

  В фойє районного будинку культури діяла виставка народних умільців, що була організована відділом культури і туризму. У виставці взяли участь заклади культури міста та району. Неперевершеними були ляльки Марини Шикалової, вишиті рушники майстринь з усього району, що стали учасниками районного конкурсу «Рушник моєї родини», організований відділом культури і туризму. Особливе місце зайняли експонати Корюківської школи мистецтв. Символіка України та сніп Єдності, виготовлені з колосків, дідухи, ляльки – мотанки, янголи, картини патріотичної тематики, виготовлені в різних стилях та техніках, панно з природних матеріалів та багато іншого. Не відставали від своїх колег і центральна бібліотека.

  Книжкова тематична виставка, виставка дитячих малюнків, тематичний супровід порадували читачів та гостей виставки. Тут також можна було придбати кулінарні вироби майстрині Світлани Кугук, у якої кожне тістечко – витвір мистецтва. Представили свої роботи і учасники гуртка Холминського краєзнавчого музею. Яскраві прикраси можна було не тільки подивитися, а й придбати. Кавові картини Оксани Толкачової, текстильні ляльки Юлії Ситої та багато іншого побачили жителі та гості міста.

  Иллюстрация

  Під час святкової програми були нагороджені переможці районних конкурсів, присвячених 25-й річниці незалежності України. Це конкурс вишиваних рушників «Рушник моєї родини» та фотоконкурсу «Я у вишиванці» від редакції районної газети «Маяк». Переможці отримали цінні подарунки та грошові винагороди.

  Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Юлія Сита також вручила подарунки учасникам виставки народних умільців, що діяла на майданчику «Містечко майстрів» та у фойє будинку культури.

  Під гаслом «Найкраща країна - моя Україно, держава твоя і моя» у Корюківці продовжилось святкування Дня незалежності України.

  Иллюстрация Иллюстрация

  Караоке українських пісень зібрало велику кількість охочих поспівати та їх вболівальників. Гарні призи, чудовий настрій – сприяло продовженню свята.

  Вечірнє відділення концерту відрізнялося яскравими номерами, сучасними та естрадними піснями у виконанні молодих артистів. Нескінченно звучала музика, линули дзвінкі голоси та проносились у вихорі танців стрункі фігури самодіяльних артистів РБК.

  Присутні із задоволенням слухали українські пісні у виконанні Катерини Калмик, Регіни Пилипенко, Анни Холявко, Анастасії Рачек, Аліни Коробко, Тетяни Кожемяко, дуетів Олени Макухи та Валентина Балюти, Аделіни Лопачук та Анастасії Данько.

  Завершилась святкова програма молодіжною дискотекою де розважали молодь гості з Чернігова: Іван Матвєєв, DJ Mimansa та піджеї.
  Конкурс малюнку на асфальті «Моя Україна – червона калина»

  Иллюстрация 24 серпня на центральній площі міста Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено конкурс малюнку на асфальті «Моя Україна – червона калина».

  Компетентне журі, що складалось з вчителів образотворчого мистецтва Корюківської школи мистецтв ім.. О.С. Корнієвського уважно вивчали малюнки та слідкували за творчим процесом. Вони також надавали консультації та корегували роботи маленьких «художників».

  Бажаючих продемонструвати не тільки свою любов до батьківщини, а й мистецький талант, виявилось чимало. Всі малюнки відрізнялись глибоким смислом, незвичайно яскравою кольоровою гамою.

  Як виявилось – талановитих дітей багато. Призи за участь отримали всі. А найкращі роботи відзначені цінними призами.  «Синій, як море, як день золотий, рідний наш прапор високо несім»

  23 серпня, біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько – фашистським загарбникам відбувся мітинг, присвячений Дню Державного Прапора. Розпочався захід біля Корюківської РДА святковою ходою. Очолювали колону дівчата й хлопці в національних костюмах танцювального та вокального колективів Корюківського районного будинку культури, тримаючи державний прапор України.

  Иллюстрация За участю керівництва району, представників органів місцевого самоврядування, воїнів – учасників АТО, родичів загиблих героїв під час АТО, ветеранів війни, громадськості відбулася урочистий мітинг. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за волю та незалежність України. Поклали квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько – фашистським загарбникам.

  В рамках святкування відбулося вручення паспортів повнолітнім громадянам – учням загальноосвітніх закладів міста.

  Біля Корюківського історичного музею діяла виставка фотоматеріалів під відкритим небом «Кроки незалежності: Днем за Днем». Всі охочі могли ознайомитися зі світлинами, в яких представлена коротка історія Корюківщини за 25 років незалежності.  Підсумки творчого звіту 2016 року


  Під час проведення творчого звіту у Корюківському районі використано31 тис. 900 грн., взяло участь 16 колективів та окремих виконавців, всього 246 учасників, з них 147 – дітей.

  У звіті приймали участь пошуковці-волонтери гуманітарної місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»).


  1. Режисура: Досить добре.

  Програма в цілому сценарно досить чітко вибудувана. Тематика звіту у номерах розкрита. Гарні сценічні костюми, окрім одного номеру де костюм не відповідав самому номеру.

  Згідно Положенню достатньо представлена творчість дітей та молоді, а також колективів із сільської місцевості.

  Яскравий масовий фінал.

  Присутній відео супровід та сценічна культури на належному рівні.


  2. Театральний жанр відсутній, але присутня театралізація в номерах інших жанрів.


  3. Розмовний жанр.

  Художнє читання дуже проникливе. Представлені авторські вірші Ольги Лантух.


  4. Вокально-хоровий жанр: три хорових колективи, один з них дитячий. Шість вокальних ансамблів.

  В цьому році даний жанр був представлений в широкому обсязі, на високому рівні. Широко розвинена дитяча творчість. Гарний творчий рівень дитячого хору Корюківської школи мистецтв ім. О.Корнієвського. Виконання зразкового аматорського вокального ансамблю «Ритм» було представлено на високому професійному рівні. Гарний ансамблевий спів та сценічну культуру продемонстрували народний аматорський ансамбль «Чарівна».


  5. Фольклорний жанр: був представлений на доброму рівні одним дитячим фольклорним колективом та однією сопілкою.


  6. Музичний жанр: був представлений на доброму виконавському рівні у творчій програмі трьома колективами. Злагоджену ансамблеву гру, техніку ведення смичка, належні прийоми звуковидобування презентував ансамбль скрипалів ШМ «Віоліночки». Ансамбль «Кувиць» РБК теж показав гарний творчий рівень, чисту гру та належне володіння цим унікальним народно-фольклорним інструментом. Слід зазначити і про ансамбль шумових інструментів Холминського МБК, який своєю творчістю пропагував народні та побутові інструменти.


  7. Інструментальний жанр: був представлений духовим оркестром ШМ та естрадними виконавцями. Оркестр презентував гарну і злагоджену гру, належну інструментальну підготовку учасників. Естрадні виконавці Марина Ічанська та Любов Насінник представили відмінну вокальну підготовку та патріотичний репертуар.


  8. Хореографічний жанр: відчувається подальший позитивний розвиток представленого жанру. Належний рівень виконання. Слід відмітити залучення представників та хлопців у танцювальні колективи.


  9. Виставка: була досить об’ємною та на високому рівні. Широко продемонстровані роботи гуртків РБК та ЦДЮТ. Виставковий матеріал по тематиці АТО представляв фото, особисті речі та тематичні малюнки. Дуже сподобалися роботи з дереворізблення, вишивки нитками та бісером, бісероплетіння, декоративні ляльки, ляльки-мотанки, авторські писанки у техніці «темарі». Вразили роботи у техніці «Круп’яна мозаїка» від Холминського будинку школяра. Слід відмітити гарний художній розпис по дереву від Центру дитячої та юнацької творчості. Школа мистецтв продемонструвала яскраві дитячі роботи з квілінгу, живопису, філіграні, різноманітні колажі. Студія естетичного виховання «Перлинка» представила чудові прикраси зі стрічок, плетіння гачком, канзаші. Окрема вдячність за професійний тематичний супровід і за яскравий елемент виставки – пісенний супровід від фольклорного колективу «Живиця».

 • вапр
  ууц
  цуе
  еку
  паврва