Корюківська РДА
    Анонси















    Ветерани - наша слава, наша гордість

    Назад


    ВЕТЕРАНИ — НАША СЛАВА, НАША ГОРДІСТЬ

    Ми, нинішнє покоління, знаходимося в неоплатному боргу перед ветеранами. Перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, перед тими, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками або у братських могилах, і кому судилося повернутися з неї живим. Перед трудівниками тилу, перед святою самопожертвою солдатських вдів, перед дітьми війни, у яких вона відібрала найкращу пору життя…

    Щира подяка та низький уклін вам, дорогі ветерани, за мужність і героїзм у боях, за неймовірну, самовіддану працю для Перемоги в тилу і в повоєнні роки, за мирне небо, за можливість жити і працювати на благо України, за дитячий сміх, за спокій матерів, за хліб на нашому столі !




    МАКАРЕНКО ДМИТРО ЮХИМОВИЧ,

    11 листопада 1924 р.н. — учасник бойових дій, інвалід І групи;
    заступник голови Ради районної організації ветеранів.

    Воював у складі 159-ої окремої стрілкової бригади та 248-ої стрілковіої бригади Південного фронту; у складі 77-ої гвардійської стрілкової дивізії І-го Білоруського фронту.

    Нагороджений орденами «Червоного прапора», «Вітчизняної війни І ст.», «За мужність» та медалями «За відвагу», «За бойові заслуги» та 12 ювілейними медалями.








    КОБИЖЧА МИХАЙЛО МУСІЙОВИЧ,

    18 вересня 1924 р.н. – учасник бойових дій, інвалід І групи; голова комісії по роботі з ветеранами.

    Воював у складі 349-го полку 105-ої дивізії ІІІ-го Українського фронту, був командиром стрілецького зводу 15-ої гвардійської бригади повітряно-десантних військ.

    Нагороджений двома орденами «Вітчизняної війни І ступеня» та орденом «Богдана Хмельницького».










    ВАСЮК СЕРГІЙ МИРОНОВИЧ,

    10 квітня 1924 р.н. – учасник бойових дій, інвалід І групи.

    Воював у складі 39-го артилерійського полку Центрального та ІІ-го Українського фронтів.

    Нагороджений орденами «Червоної зірки», «Вітчизняної війни І ступеня», «За мужність», «Богдана Хмельницького» та медаллю «За Перемогу над Німеччиною».











    ВАСИЛЬЧЕНКО ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ,

    15 травня 1926 р.н. – учасник бойових дій, інвалід І групи.

    Воював у складі 63-ої гвардійської дивізії ІІ-го Українського фронту; з вересня 1944 року по листопад 1944 року в складі 200-го полку.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни І ступеня» й «За мужність ІІІ ступеня» та медаллю «За бойові заслуги».












    МАККОНЕН ТАМАРА АРСЕНТІЇВНА,

    12 червня 1927 р.н. – учасниця бойових дій, інвалід ІІ групи.

    Воювала у складі 515-го зенітно-артилерійського полку ІІ-го Білоруського фронту.

    Нагороджена орденами «Вітчизняної війни ІІ ступеня» й «За мужність».












    ЖУК МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ,

    20 серпня 1920 р.н. – учасник бойових дій, інвалід ІІ групи.

    Воював на Південно-Західному, Північно-Кавказькому, VI-му Українському, ІІ-му Прибалтійському фронтах.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни І ст.», «Червоної зірки», «Б. Хмельницького» та медалями «За мужність», «За бойові заслуги», «За оборону Києва», «За оборону Кавказу».










    БАЛЮТА ІВАН ТИТОВИЧ,

    24 лютого 1923 р.н. – учасник бойових дій, інвалід ІІ групи.

    Воював у складі 3-го механічного корпусу 9-ї бригади резерву головного командування.

    Нагороджений орденами «Червоної зірки», «Вітчизняної війни ІІ ступеня», «За мужність».












    ЛЕБЕДЬКО МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ,

    23 лютого 1926 р.н. – учасник бойових дій, інвалід ІІ групи.

    Воював у складі 157-го, 161-го, 143-го, 69-го стрілкових полків; 25-го та 72-го танкових полків; у Борисові, Барановичах, Белостоці; у складі ІІІ-ої бригади Кенінсбергу.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни ІІ ст.», «Слави ІІІ ступеня», «За мужність» та медалями «За відвагу», «Жукова» й 7-ма ювілейними медалями.









    ГРИГОРІЙ ЛАЗАРОВИЧ СИМОНЧУК,

    1924 р.н. — учасник бойових дій, інвалід війни.

    Воював у складі 65-ої армії – визволяв Україну, форсував Дніпро, визволяв Польщу, а потім, у складі 102-ої Далекосхідної брав участь у запеклих боях у Східній Прусії.

    Нагороджений орденами «Червоного прапора», «Вітчизняної війни І ст.», «За мужність» та медалями «За перемогу над Німеччиною» та « За взяття Кенігсберга».








    ТИХОНОВСЬКИЙ ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ,

    13 серпня 1928 р.н. – учасник бойових дій, інвалід ІІ групи.

    Воював у партизанському загоні Попудренка ім. Сталіна.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ступеня» та медаллю «За бойові заслуги».










    ЛИТВИН МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ,

    11 вересня 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював на І-му Українському фронті.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни» і «За мужність».


    СЛИШИК АФАНАСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,

    10 серпня 1923 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 318-ої стрілкової дивізії (Новоросійськ, Керч); на І-му Українському фронті (Бердичів); у складі 37-го учбового танкового полку.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни І ступеня», «За мужність» та медалями «За відвагу», «За Перемогу над Німеччиною».


    ЛЕТУТА ЛУКА МАРКОВИЧ,

    29 жовтня 1918 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 13-ої танкової бригади Західного фронту.

    Нагороджений двома орденами «Червоної Зірки», орденами «Вітчизняної війни І ступеня», «Богдана Хмельницького» та медалями «За відвагу», «За бойові заслуги», «За Перемогу над Німеччиною».


    НАФТОЛЬСЬКА ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА,

    13 лютого 1923 р.н. – учасниця бойових дій.

    Воювала на Центральному фронті.

    Нагороджена орденами «Вітчизняної війни І ст.» й «За мужність» та медаллю «За Перемогу над Німеччиною».


    НИКИФОРЕНКО ІВАН СЕМЕНОВИЧ,

    20 червня 1924 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 10-ої штурмової бригади 37-го стрілкового батальйону ІІ-го Білоруського фронту.

    Нагороджений орденами «Червоної Зірки», «Вітчизняної війни ІІ ст.», «За мужність» та медалями «За Перемогу над Німеччиною», «За взяття Берліну», «За взяття Кенігсбергу».


    БАШУКОВА ЄВФРОСІНІЯ МИКИТІВНА,

    27 квітня 1921 р.н. – учасниця бойових дій.

    В 1942-1945 роках воювала за 5-й Донський Гвардійський корпус (кавалерська частина).

    Нагороджена орденами «Червоної зірки», «Вітчизняної війни» та медалями «За оборону Кавказу», «За взяття Будапешту», «За Перемогу над Німеччиною».


    ЖАРИЙ МИКОЛА ЮХИМОВИЧ,

    учасник бойових дій.

    Воював у партизанському з’єднанні Попудренка.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни І ст.», «За мужність» та медалями «За Перемогу над Німеччиною», «За мужність».


    СТЕЛЬМАХ ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЇВНА,

    3 липня 1924 р.н. – учасниця бойових дій.

    З серпня 1941 року по жовтень 1945 року була телеграфісткою при штабі 17-го РАБС.

    Нагороджена орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.» та медалями «За бойові заслуги», «За взяття Берліна», «За Перемогу над Німеччиною».


    ПОНОМАРЕНКО КЛАВДІЯ МИХАЙЛІВНА,

    30 серпня 1924 р.н. – учасниця бойових дій.

    Воювала у складі 318-ої гвардії мінометного полку Волховського фронту.

    Нагороджена медалями «За бойові заслуги», «За Перемогу над Німеччиною», «За Перемогу над Японією» та орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.».


    ПЕЛЮХ ВАСИЛЬ МАТВІЙОВИЧ,

    6 березня 1922 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 30-ої окремої артилерійської дивізії, а також на Кавказі, в Криму, Польщі, Чехословаччині, Німеччині.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.» та медалями «За звільнення Кавказу», «За звільнення Праги», «За звільнення Варшави», «За взяття Берліну», «Захиснику вітчизни».


    ДУДЕНКО МАКСИМ ГРИГОРОВИЧ,

    22 січня 1916 р.н. – учасник бойових дій.

    У 1939-1940 роках був учасником фінської війни.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни ІІ ст.» й «За мужність».


    ЛЕОНТЬЄВ ОЛЕКСАНДР ДАВИДОВИЧ,

    6 грудня 1918 р.н. – учасник бойових дій.

    У 1942-1944 воював на Ленінградському фронті.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни» й «За мужність».


    ЗЕМСЬКОВ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ,

    12 листопада 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював на Далекому Сході (Японія).

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни ІІ ст.» та «За мужність».


    МЕЛІКОВ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ,

    15 березня 1925 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював на ІІ-му Білоруському фронті.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни ІІ ст.» і «Слави ІІІ ст.».


    ВІННИЧЕНКО МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,

    16 грудня 1921 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 214-ої стрілкової дивізії, 80-ого полку І-го та ІІ-го Українських фронтів.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.» та медалями «За Перемогу над Німеччиною» й «Захиснику вітчизни».


    КОСТЮК НАДІЯ КИРИЛІВНА,

    15 лютого 1923 р.н. – учасниця бойових дій.

    Воювала у складі 43-ого та 44-ого стрілецьких батальйонів ВНОС І-го Українського фронту.

    Нагороджена орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.» та медалями «За бойові заслуги», «За Перемогу над Німеччиною», «За оборону Сталінграду».


    ЄРМОЛЕНКО МИКОЛА СОФРОНОВИЧ,

    23 жовтня 1923 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у з’єднанні Вінницьких партизан під командуванням полковника Мельника.

    Нагороджений двома орденами «Вітчизняної війни І ст.».


    РУСАКОВА МАРІЯ ІСАКІВНА,

    5 жовтня 1925 р.н. – учасниця бойових дій.

    Воювала у складі військово-експлуатаційного відділення № 38 Рязано-Уральської залізничної дороги.

    Нагороджена орденом «За мужність».


    МОТЧАНИЙ ПЕТРО ЯКОВИЧ,

    21 липня 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 178-ого стрілкового полку 25-ї армії на Далекому Сході.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.».


    КУХАРЕНКО ІВАН ПРОКОПОВИЧ,

    14 січня 1921 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі гвардійського танкового корпусу 5-го Сталінградського фронту, на Київському, Воронезькому, І-му Українському, Західному фронтах.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.».


    ДУДКО ГРИГОРІЙ АНТОНОВИЧ,

    24 квітня 1923 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював на Прибалтійському фронті.

    Нагороджений орденами «Вітчизняної війни ІІ ст.» і «За мужність».


    КЛИМЕНКО ІВАН ЯКОВИЧ,

    2 липня 1920 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 238-го артилерійського полку та 236-го стрілкового полку.

    Нагороджений орденом «За мужність» та медаллю «За Перемогу над Німеччиною».


    ПАРХОМЕНКО ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ,

    14 січня 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював на Далекому Сході, в Японії, Кореї, Маньчжурії; у складі 172-го стрілкового полку 8-ї окремої бригади.

    Нагороджений медалями «За відвагу», «За Перемогу над Японією», «За звільнення Кореї».


    БЛИЗНЮК ПЕТРО ІВАНОВИЧ,

    12 липня 1923 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у Сталінському партизанському загоні, на ІІІ-му Білоруському фронті.

    Нагороджений медаллю «За бойові заслуги».


    КЛИМЕНКО ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ,

    18 серпня 1922 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 78-ої окремої стрілкової бригади 17-ої гвардійської стрілкової дивізії Калінінградського фронту.

    Нагороджений орденом «За мужність».


    ПОНОМАРЕНКО ВАСИЛЬ ФЕДОРОВИЧ,

    20 березня 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 391-ої дивізії 1024-ого полку І-го Українського фронту.

    Нагороджений орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.».


    ДЗЮБА ФЕДІР ОЛЕКСІЙОВИЧ,

    29 вересня 1926 р.н. – учасник бойових дій.

    Воював у складі 158-ої стрілкової дивізії, був поранений при форсуванні Дніпра, брав участь у боях на Далекому Сході.


    ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ ВЕТЕРАНІВ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ КОРЮКІВЩИНИ


    19 вересня 2008 року

    Зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни в Корюківському районному історичному музеї.


    1 жовтня 2008 року

    Делегація ветеранів Великої Вітчизняної війни Корюківського району у складі Д.Ю.Макаренка, М.М.Кобижчі, М.Я.Халіман на зустрічі ветеранів партизанського руху в Єліне Щорського району з нагоди відзначення в області Дня партизанської слави та 65-ї річниці визволення Чернігівщини від фашистських загарбників, Дня ветеранів.


    28 жовтня 2008 року

    Фото на згадку. Ветерани Великої Вітчизняної війни з керівництвом району біля пам’ятника на честь героїчного опору жителів Корюківщини німецько-фашистським загарбникам.


    8 травня 2009 року

    Ветерани Великої Вітчизняної війни Кобижча Михайло Мусійович та Макконен Тамара Арсентіївна – представники Корюківської районної організації ветеранів України – під час урочистої зустрічі керівництва області з ветеранами Великої Вітчизняної війни, активістами ветеранських організацій.


    9 травня 2009 року

    Святкування Дня Перемоги.


    7 травня 2010 року

    Ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій Макаренко Дмитро Юхимович та Васюк Сергій Миронович — представники Корюківської районної організації ветеранів України — під час урочистої зустрічі керівництва області з ветеранами Великої Вітчизняної війни, активістами ветеранських організацій, яка відбулася у військовій частині А0870 м. Чернігова.


    9 травня 2010 року — відзначення 65-річчя Великої Перемоги

    Виступ ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій, інваліда І групи Михайла Мусійовича Кобижчі під час мітингу-реквієму біля меморіального комплексу на честь 1232 воїнів-земляків, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.


    22 червня 2010 року — участь ветеранів Великої Вітчизняної війни у заходах з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.


    Назад







    22 Червня 2017 15:12
    15 Червня 2017 09:09
    14 Лютого 2017 15:16
    07 Лютого 2017 16:26
    21 Жовтня 2016 16:40