back

22 лютого 2018

Уряд затвердив бюджет Фонду
соціального страхування України
з урахуванням збільшення страхових виплат


14 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2018 рік», у якій передбачено видатки ФССУ на поточний рік у розмірі 22 038,885 млн гривень.

Затверджений бюджет дозволить Фонду соціального страхування України провести осучаснення і перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей і забезпечити безперебійне фінансування усіх виплат і послуг, передбачених чинним законодавством.

За словами директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова, з 1 січня 2018 року було проведено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008–2011 роках, збільшені виплати отримали близько 170 тисяч потерпілих та членів родин, що втратили годувальника.

«Наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей відбудеться 1 березня поточного року – страхові виплати зростуть на 20 % для майже 207 тисяч осіб», – зазначив Євген Баженков.

Нагадаємо, бюджет ФССУ на цей рік було затверджено правлінням Фонду 12 вересня 2017 року.

«Бюджет Фонду є бездефіцитним і дозволить у повному обсязі профінансувати надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг. Зокрема, на матеріальне забезпечення та соціальні послуги передбачено 11 млрд 803 млн грн, на страхові виплати – 8 млрд 338 млн грн, на медичну і соціальну допомогу спрямовано 612 млн грн», – зазначив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

Загальний обсяг дохідної частини бюджету Фонду з урахуванням залишку коштів на початок року визначено в сумі 22 884,483 млн гривень.

Надходження до Фонду соціального страхування
від ЄСВ склали 16,6 млрд гривень


Доходи Фонду соціального страхування України від сплати єдиного соціального внеску у 2017 році склали 16 млрд 656 млн гривень.

Як повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков, у 2017 році частка Фонду соціального страхування у загальному фонді ЄСВ становила 9,14%.

Відповідно до законодавства, наповнення бюджету Фонду здійснюється шляхом сплати фізичними та юридичними особами єдиного соціального внеску.

Фонд забезпечує реалізацію завдань соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

«Фондом своєчасно і у повному обсязі забезпечується виконання своїх завдань і здійснюються видатки, зокрема, на матеріальне забезпечення застрахованих осіб, одноразову допомогу та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві і членам їх сімей, надається комплекс медичних та соціальних послуг», - пояснив Євген Баженков.

Станом на 01 січня 2018 року кількість страхувальників у Фонді становила 3002 млн осіб. З них: юридичних осіб – 1 245 млн, фізичних осіб – 1 757 млн.

Під час виконання службових обов’язків у 2017 році
травмувались 4 965 осіб


Протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4 965 потерпілих на виробництві. З них 332 випадки виявилися смертельними.

Зафіксовано зменшення кількості смертельно травмованих осіб порівняно з 2016 роком на 8,8% (32 випадки). Водночас, загальна кількість нещасних випадків на виробництві зросла на 4,2% (199 випадків).

«Одним із важливіших шляхів зменшення рівня виробничого травматизму є об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – Фонду, держави, роботодавців, профспілок і самого працівника із забезпечення дотримання правил охорони праці, адже переважна більшість нещасних випадків трапляється через організаційні причини. У бюджеті ФССУ на цей рік ми передбачили 22,6 млн гривень на профілактичні заходи, зокрема, навчання спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, розроблення відповідних нормативно-правових актів, проведення комплексу заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці», – зазначає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

До переліку найризикованіших професій за рівнем виробничого травматизму потрапили гірник очисного забою, водій автотранспорту та прохідник.

Найбільш травмонебезпечною галуззю економіки є добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Доля нещасних випадків тут складає 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано у сфері транспорту і логістиці – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.

За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 74% постраждалих на виробництві складають чоловіки (3 674 особи) та 26% – жінки (1 291 особа).

За віковим розподілом найбільш уразливими виявилися працівники віком від 50 до 59 років (25,6% від загальної кількості).



Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

вапр
ууц
цуе
еку
паврва